REKLAMA

Zwolnienia grupowe w Nest Banku. "Szybkie cięcie" 200 osób

Weronika Szkwarek2021-01-15 18:08, akt.2021-01-15 20:04redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-01-15 18:08
aktualizacja
2021-01-15 20:04

Kolejny bank szykuje zwolnienia grupowe. Tym razem redukcje odbędą się w Nest Banku - dowiedziała się redakcja Bankier.pl. 

Zwolnienia grupowe w Nest Banku. "Szybkie cięcie" 200 osób
Zwolnienia grupowe w Nest Banku. "Szybkie cięcie" 200 osób
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Ma być szybkie cięcie", komentuje sprawę w rozmowie z Bankier.pl Alicja Jędrych, przewodnicząca Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005". Zwolnienia grupowe w Nest Banku mają potrwać 3 miesiące, ale organizacja będzie walczyła o wydłużenie tego procesu o rok. Obecnie proces redukcji i konsultacji dopiero się rozpoczął. 

Zwolnieniami objętych zostanie 200 pracowników, jako powód wskazano ograniczenie działalności finansowej oraz straty spowodowane epidemią koronawirusa. 

Związek zawodowy będzie zwracał się bezpośrednio do inwestora z prośbą o wywiązanie się z odpowiedzialności społecznej wobec pracowników w Polsce. 

Dorota Ordon z biura prasowego Nest Banku potwierdza informację o zwolnieniach.

"Nest Bank planuje w tym roku redukcję zatrudnienia. Obecnie trwają konsultacje ze związkiem zawodowym i Radą Pracowniczą. Więcej informacji będziemy mogli udzielić po zakończeniu rozmów", podał bank w stanowisku przesłanym Bankier.pl. 

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

W Bankier.pl zajmowała się tematyką prawa pracy. Pisała o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmowała się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiadała historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (9)

dodaj komentarz
_merit
To dobrze, że Jędrych przewodniczy Niezależnemu Związkowi Zawodowemu Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" ... wszystko będzie dobrze, bo ta Jędrych pomoże :)
mikroprzedsiebiorca
Jak to? Przecież rząd, PFR i NBP pomogli...
_merit
Micro, właścicielem Nest Bank jest podmiot zagraniczny ... w jakiej branży działasz?
demeryt_69
Na skutek fatalnej decyzji KNF z 2014 r. Fundusz Abris został wywłaszczony z akcji FM Banku (poprzednika Nest Bank) na rzecz AnaCap, co wiązało się z poniesieniem strat przez Abris.

Rzeczoznawcy wycenili szkodę na 2 mld zł. Trybunał Arbitrażowy przy Instytucie Arbitrażu Sztokholmskiej Izby Handlowej wydał 28 września 2017
Na skutek fatalnej decyzji KNF z 2014 r. Fundusz Abris został wywłaszczony z akcji FM Banku (poprzednika Nest Bank) na rzecz AnaCap, co wiązało się z poniesieniem strat przez Abris.

Rzeczoznawcy wycenili szkodę na 2 mld zł. Trybunał Arbitrażowy przy Instytucie Arbitrażu Sztokholmskiej Izby Handlowej wydał 28 września 2017 r. wyrok końcowy, a wcześniej 28 czerwca 2017 r. częściowy, w którym zasądził na rzecz Abrisu ok. 760 mln zł.
demeryt_69
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Abris-dal-rzadowi-dwa-tygodnie-na-zaplate-720-mln-zl-odszkodowania-4208022.html
newcommer
Czy jest na Świecie bardziej antynarodowy rząd ? Przecież PIS to jest 5 kolumna która ma zniszczyć do końca gospodarkę i sprzedać ochłapy korporacjom.
zgadujzgadula
Podaj jedną spółkę skarbu Państwa która PIS sprywatyzował z szkodą dla budżetu Państwa na poparcie twojej hipotezy.
qwertas
Gdyby podczas koronawirusu rządziła PO czy POKO to by było spoko

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki