Związek lekarzy w Niemczech: Już zmagamy się z drugą falą Covid-19

2020-08-04 10:14
publikacja
2020-08-04 10:14
fot. ANNEGRET HILSE / Reuters

Niemcy już teraz przeżywają drugą falę epidemii Covid-19 i mogą zmarnować dotychczasowe osiągnięcia w kontroli koronawirusa - oświadczyła we wtorkowym wywiadzie Susanne Johna, szefowa związku zawodowego lekarzy Marburger Bund.

"Już jesteśmy w trakcie drugiej, płytkiej fali" - oceniła lekarka na łamach dziennika "Augsburger Allgemeine". Jak dodała, obserwowany obecnie wyższy poziom nowych zakażeń to efekt rozluźnienia dyscypliny i powszechnego pragnienia powrotu do normalności.

Według szefowej związku może to doprowadzić do zaprzepaszczenia sukcesu w pierwszej fazie pandemii, kiedy Niemcom udało się opanować transmisję SARS-CoV-2. Johna zaapelowała przy tym do Niemców, by nadal stosowali zasady dystansu społecznego i nosili maseczki ochronne.

Zdaniem lekarki, szpitale są przygotowane na przyjęcie nowej fali pacjentów z koronawirusem, ale ceną tego będzie stopniowe redukowanie dostępnych miejsc dla innych chorych. Według oficjalnych statystyk, w Niemczech wolnych jest w tej chwili 12,2 tys. z 21 tys. łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Tylko 270 z nich jest zajmowanych przez chorych na Covid-19.

We wtorek łączna liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła o 879 do 211 281. Osiem osób zmarło na Covid-19, zwiększając łączny bilans ofiar śmiertelnych w RFN do 9156. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
marynapilecka
Tak, tak. Niedługo pogonią was ludzie, już za bardzo się podniecacie tą koronką pej..sy.

Podwajacie procenty śmiertelności i zachorowań...to ludzie zobaczą czy się bać czy nie...

Czemu nagle po 5 latach (stałej krzywej w statystykach) zachorowań na grypę jest 2 razy mniej odkąd jest Koronka?
prs
Bac to sie mozna ludzi noszacych caly dzien maseczki..
bha
Bać to się trzeba coraz większej krótkowzroczności na maxa,beztroski,braku odpowiedzialności , coraz większej lekkomyślności i kpiny ludzkiej z klapkami na oczach widzącej tylko własny nos .
samsza
"powszechnego pragnienia powrotu do normalności" - i tu ludzie popełniają błąd bo chcą wrócić do "starej" normalności, a mamy żyć w nowej "normalności", gdzie każdy ma numer przypięty do ucha, kaganiec i siedzi grzecznie w przy żłobie, zdystansowany społecznie.
pkc
synek, a na razie i do tej pory to w zebach podatek do 30 kwietnia , i du pa pod siebie
innowierca
Ten wirus bedzie z nami juz zawsze tak jak grypa w pewnym okresie tzw. "przeziebieniowym". Mozna to nazywac falami jak kto woli, ale fale beda zawsze.
karbinadel
Dokładnie - i im szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej.
secundus
Tymczasem wzrasta liczba przeciwników kowidianizmu w Niemczech, czemu dali wyraz podczas protestów w weekend w Berlinie, kiedy to min. 20000 ludzi, choć zdjęcia wskazują na znacznie większą ilość, wyszło protestować przeciwko koronadyktaturze!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki