REKLAMA

Zuckerberg zintegruje komunikatory

2019-01-28 12:41
publikacja
2019-01-28 12:41

Właściciel Facebooka ogłosił plan zintegrowania swoich komunikatorów internetowych. Należące do niego WhatsApp, Instagram i Messenger mają umożliwić ich użytkownikom swobodną komunikację między sobą. 

/ fot. Stephen Lam / Reuters

Pomimo iż Mark Zuckerberg planuje pozostawić wszystkie aplikacje nadal samodzielne, to zintegrowana ma zostać ich infrastruktura technologiczna. Takiej informacji udzielił w weekend "The New York Times". 

Integracja technologiczna ma na celu polepszenie bezpieczeństwa przekazywanych przez użytkowników informacji. Wiadomości mają bowiem zostać objęte szyfrowaniem, które obecnie funkcjonuje jedynie w aplikacji WhatsApp. Łączna liczba użytkowników wszystkich aplikacji łącznie będzie wynosiła ponad 2,5 mld ludzi. 

Zuckerberg zapewnia także, że aplikacje nadal będą darmowe oraz że Facebook dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników. 

KS

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bwoczon
Zuckerberg zapewnia że Facebook dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników. Oglądałbym "Kłamca, kłamca 2" z nim w roli głównej
michalshk
Dbanie o bezpieczeństwo nie oznacza, że dane i rozmowy nie trafiają do służb. Więc w tym wypadku facebook ma racje - dane są sprzedawane/udostępnianie celowo a nie kradzione.
zzibi2
No przecież dbają aby nie wykradli, tylko po biznesowemu kupili

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki