REKLAMA

Zortrax chce wejść na GPW tylnymi drzwiami

2020-09-08 14:04
publikacja
2020-09-08 14:04
Zortrax chce wejść na GPW tylnymi drzwiami
Zortrax chce wejść na GPW tylnymi drzwiami
/ Zortrax

Producent drukarek 3D Zortrax podpisał list intencyjny z notowaną na NewConnect spółką Corelens w sprawie połączenia obu podmiotów - podała spółka w komunikacie. W efekcie połączenia Zortrax uzyskałby status spółki publicznej.

List intencyjny został zawarty do dnia 31 października 2020 r., a połączenie - w przypadku podpisania umowy inwestycyjnej - ma zostać dokonane poprzez przeniesienie całego majątku Zortrax na Corelens w zamian za akcje, które Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax.

Emisja co najmniej 112.681.666 akcji po cenie jednostkowej nie wyższej niż 1,26 zł ma zostać dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelens. Po emisji dotychczasowi akcjonariusze Zortrax będą kontrolować co najmniej 97 proc. akcji Corelens.

"Uważamy, że GPW jest naturalnym środowiskiem dla firm o technologicznym i eksportowym profilu, a my bez wątpienia do tego grona się zaliczamy. Ponadto, uzyskując status spółki publicznej realizujemy nasze zobowiązanie wobec akcjonariuszy mniejszościowych. Konsekwentnie pracujemy nad dywersyfikacją sieci dystrybutorów oraz rozszerzaniem portfolio produktowego w kierunku asortymentu gwarantującego możliwie najwyższą rentowność. Stawiamy ponadto na efektywność kosztową produkcji. Oczekujemy, że wejście na NewConnect będzie katalizatorem do dalszego rozwoju" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Zortraksu Mariusz Babula.

Jak podano, dotychczasowa działalność Corelens, koncentrująca się na dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań dla branży okulistycznej, uległaby wygaszeniu poprzez sprzedaż aktywów spółki lub zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do końca 2020 r. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
billbill
Oni produkują drukarki 3D w Polsce czy wszystko importują i składają tutaj?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki