REKLAMA

Żona Sławomira Nowaka miała pomagać w ukrywaniu majątku pochodzącego z korupcji

2021-01-20 07:13
publikacja
2021-01-20 07:13
fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM

Żona Sławomira Nowaka, Monika, miała pomagać mężowi w ukrywaniu majątku pochodzącego z korupcji - pisze w środę tygodnik "Gazeta Polska". W styczniu Monika N. usłyszała zarzut popełnienia czynu polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumencie – dowiedział się tygodnik w prokuraturze.

Jak przypomina tygodnik, niedawno sąd przedłużył o kolejne trzy miesiące (do połowy kwietnia br.) Sławomirowi Nowakowi areszt tymczasowy. "Były polityk PO przebywa tam od końca lipca 2020 roku. Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejrzewa go o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, korupcję i pranie brudnych pieniędzy. W sumie Nowak miał przyjąć ponad 3 mln zł łapówek. Zarzuty dotyczą głównie lat 2016–2019, gdy kierował Ukrawtodorem, ukraińską agencją drogową" - czytamy.

Jednak jak dowiedziała się "GP", pod lupą śledczych znalazła się również jego żona Monika, od lat prowadząca gabinet dentystyczny w Gdańsku. Z ustaleń "GP" wynika, że według śledczych miała ona pomagać mężowi w ukrywaniu majątku pochodzącego z korupcji. "W styczniu 2021 roku Monika N. usłyszała zarzut popełnienia czynu polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumencie" - potwierdziła tę informację tygodnikowi Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

"GP" informuje przy tym, że żona Nowaka i prowadzona przez nią działalność gospodarcza już latem 2020 roku znalazła się pod lupą śledczych. Wtedy to były polityk PO usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie pierwsze zarzuty korupcyjne i trafił do aresztu tymczasowego.

Jeśli chodzi o jego żonę - jak czytamy w tygodniku - to śledczy odkryli, że kobieta miała pomagać mężowi w ukrywaniu pochodzącego z korupcji majątku. Niespełna pół roku po aresztowaniu jej męża została wezwana do prokuratury na przesłuchanie w charakterze podejrzanej. "Nie stawiła się w pierwszym terminie, usprawiedliwiła jednak nieobecność" - powiedziała "GP" osoba związana z organami ścigania. Ostatecznie Monika K. usłyszała zarzut z art. 271 Kodeksu karnego – poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Grozi jej do 5 lat więzienia. "GP" próbowała skontaktować się z żoną byłego polityka za pośrednictwem jej gabinetu dentystycznego, co się nie udało. "Na prośby o kontakt nie odpowiadała także adwokat Joanna Broniszewska, reprezentująca Sławomira Nowaka" - informuje gazeta.

Tygodnik pisze także kim jest żona Nowka. Monika N. to z wykształcenia stomatolog. Pod koniec lutego 2006 roku otworzyła w Gdańsku gabinet dentystyczny. Od tego czasu świadczy swoje usługi za pośrednictwem jednoosobowej działalności gospodarczej o nazwie "Dentalhouse". Jak czytamy, lata temu trójmiejskie media okrzyknęły ją "boginią w ciele dentystki". Jednak w ich zainteresowaniu znalazła się nie z racji wykonywanego zawodu, lecz dlatego, że jest żoną Sławomira Nowaka, wówczas wpływowego polityka PO, należącego do grona najbardziej zaufanych ludzi Donalda Tuska. (PAP)

nmk/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (6)

dodaj komentarz
marxs
ten nie musi ukrywać bo PISi nierząd daje mu jawne łapówy
"W ub.r. powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz dwie spółki dostały w sumie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To wypłaty w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej. "-money.pl
stachsgh
Witam !!
No to nieźle. Ale to logiczne, że musiała pomagać (w mniejszym bądź większym stopniu - co zostanie pewnie ustalone) w ukrywaniu, bo przecież czerpało się z tego codziennie korzyści. I chyba nikt nie powie, ze tak nie było, że nikt nie wiedział. A będzie to jak tu https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
Witam !!
No to nieźle. Ale to logiczne, że musiała pomagać (w mniejszym bądź większym stopniu - co zostanie pewnie ustalone) w ukrywaniu, bo przecież czerpało się z tego codziennie korzyści. I chyba nikt nie powie, ze tak nie było, że nikt nie wiedział. A będzie to jak tu https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA wsadzić i znaleźć to co zostało ukryte.
anty12
Tak ? A masz na to jakis dowod ? Np. Sasin przepier 70 baniek, sa na to dowody i jeszcze nie siedzi. Ado jego zony nikt sie nie dopiera bo kukhold jej nie ma.
anty12
O zaczyna sie. Bolszewicy beda jej grzebac w szufladzie z boielizna jak to robili wczesniej ? Ulubiony temat bolszewikow - dobrac sie do cudzej zony bo ta banda kukholdow nie na swoich.
filemon_4
Co to za artykuł? Przykład wstrętnego dziennikarstwa. Wstyd. Przytaczanie tej gadzinówki Gazety Polskiej w nagłówkach głównych wiadomości to nieporozumienie. Ohyda. Usuńcie czym prędzej.
ajwaj_
A co dziwnego w Magdalence POPISow itd od 30 lat ?
Krzywdy sobie nie zrobnia, wrócili Sorosieta z Joe Bidet
Beda pisac czyja zona-maz PISy ukrywal majatek np Balbiny

Powiązane: Kłopoty Sławomira Nowaka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki