Żona Bezosa odda połowę "rozwodowych" pieniędzy

Umowa rozwodowa uczyniła ją trzecią na liście najbogatszych kobiet na świecie. Teraz ponad połowę z majątku odda na cele charytatywne. Mowa o MacKenzie Bezos, żonie twórcy Amazona. 

(fot. REUTERS/Danny Moloshok / FORUM)

W ramach umowy rozwodowej MacKenzie Bezos otrzyma 35 mld dolarów. Ze szczegółowych zapisów wynika, że otrzyma ona 4 proc. akcji w Amazonie (stworzonym przez Jeffa Bezosa rok po ślubie), które zgodnie z szacunkami są warte około 35,6 mld dolarów. Zrezygnowała za to udziałów w dzienniku "The Washington Post" oraz w Blue Origin z sektora kosmicznego. 

Jak podaje CNN, świat obiegła wiadomość, że MacKenzie Bezos podpisała "przyrzeczenie do dobroczynności" [w oryg. Giving Pledge]. W ramach tej inicjatywy, zapoczątkowanej przez Warrena Buffetta, najbogatsi ludzie świata zobowiązują się do przeznaczenia części swoich majątków na cele dobroczynne albo za życia, albo w testamentach.

Miliarderka, komentując sprawę, napisała w liście, że "moje życie potoczyło się tak, że mam nieproporcjonalnie dużo pieniędzy, którymi postanowiłam się podzielić. Swoją działalność charytatywną będę kontynuowała. By była dobrze przemyślana potrzeba czasu i zaangażowania. Nie zaprzestanę, dopóki sejf nie będzie pusty".

Jeff Bezos pochwalił żonę na Twitterze, pisząc, że jest dumny z jej działalności filantropijnej, i zachęcił do dalszego działania.

Analogiczne "przyrzeczenie do dobroczynności" podpisali m.in. Bill i Melinda Gates, Brian Acton, współzałożyciel WhatsApp, Paul Sciarra, współzałożyciel Pinterestu. 

aw

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 12 jes

Najpierw wydoić pracowników, zwalniać za byle przeziębienie a potem wspaniałomyślnie rozdawać, niestety głównie nierobom i prowadzącym przeróżne fundacje. Takie czasy, że nie szanuje się tych co dobrze zapłacą za pracę tylko tych co dadzą nierobom.

! Odpowiedz
3 6 mooooo

Najlepsze to są te listy ??? Maja po kilka milionów na koncie a reszta to są akcje i wyceny majątków i są miliarderami ale jak giełda spada i spadają akcie spadają tez miliarderzy i uciekają do rajów podatkowych aby nie zostać bankrutami

! Odpowiedz
1 6 historykgpw

No to się pożegnał z połówką :)

! Odpowiedz
0 16 konik_garbusek

Ileż ona teraz musi mieć przyjaciół :))

! Odpowiedz
2 5 hatlik1

Oddam 99,9 % i nicht ominie nie pisze!!!!! ze koleś odda cły swój majątek(: wymienię co wchodzi w mój majątek Mieszkanie 62m2 z ........w kredycie frankowych zostało jeszcze 120 tys frrrrrrrrrrrrrrrrr ha ha ha

! Odpowiedz
7 26 talmud

najpierw sie gawiedz okrada a pozniej udaje sie filantropa taki sam mechanizm funkcjonuje w pobieraniu podatkow zeby potem czesc wielkodusznie rozdac w szumnym programie....
wazne zeby gawiedz poczula laske darczyncy & byla dozgonnie wdzieczna.......

! Odpowiedz
20 24 poundland

Gdyby wszyscy dostawali wystarczającą ilość pieniędzy do ludzkiego życia pracując tyle czasu, by mieć czas dla siebie i rodziny, ci tzw. bogacze nie mieliby się czym chwalić, że są "tacy dobroczynni".

! Odpowiedz
6 31 and00

Były takie pomysły
Komunizmem to nazwano, ale były wypaczenia i nie wyszło

! Odpowiedz
14 7 poundland odpowiada and00

Bzdury opowiadasz.

! Odpowiedz
5 2 poundland odpowiada poundland

Takich pomysłów nigdy nie było, skoro były to wypaczenia :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne