Znów czerwień na GPW. JSW kontynuuje wzrosty

2020-09-15 18:05
publikacja
2020-09-15 18:05
fot. Robert Gardziński / FORUM

Drugi dzień tygodnia i drugi dzień spadków WIG20. Główny indeks GPW nie może póki co zaliczyć tego tygodnia do udanych, a indeksy obciąża m.in. CD Projekt. Z drugiej strony dobrą passę kontynuuje JSW.

Wtorek na europejskich giełdach stał raczej pod znakiem spokoju, choć przeważającym kolorem była zieleń. Niestety nie w Polsce. WIG20 stracił dziś 0,8 proc. i z głównych indeksów europejskich rynków słabszy był jedynie BUX. Jeszcze słabiej od indeksu blue chipów stracił mWIG40 (-1,1 proc.), a wyraźnie lepiej radził sobie sWIG80 (-0,2 proc.). WIG stracił 0,8 proc. Zatem mimo europejskiej zieleni żaden z czterech głównych indeksów GPW nie zdołał zamknąć sesji na plusie. Obroty na szeorkim rynku wyniosły 883 mln zł.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Problemem dla WIG20 znów była słabsza sesja CD Projektu, czyli "najcięższej" spółki w indeksie. Dziś producent "Cyberpunka" stracił 3,4 proc. Jeszcze więcej, bo aż 6 proc., stracił Tauron. Dla odróżnienia 6 proc., ale w górę, poszło JSW. Węglowa spółka w tym miesiącu jest już blisko 60 proc., choć fundamentalnie nie nastąpiła większa zmiana jej sytuacji.

Wśród mniejszych spółek uwagę zwracały ok. 5 proc. wzrosty Mercatora, Wieltonu i PCC Exol. Niecałe 4 proc. zyskał Mabion, który zawarł z australijską firmą biotechnologiczną Vaxine porozumienie (Memorandum of Unerstanding) określające warunki dalszych umów mających na celu nawiązanie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki na COVID-19.

Na rynku NewConnect uwagę zwracała m.in. InnoGene (+14,7 proc.), które także ma swoją covidową umowę. Centrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, podpisała umowę o współpracy z firmą Covidvax dotyczącą wspólnych badań nad szczepionką i lekiem na COVID-19

Rosła także Boruta (+12,6 proc.). Spółka planuje przenieść notowania na główny rynek GPW w I kwartale 2021 roku. Spółka chce zmienić nazwę na Hub.Tech i zostać największym producentem naturalnych kosmetyków i środków czystości w Polsce.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
djnsd
Fundamenty JSW zmienią sie zaniedługo. Cena węgla rośnie, Komisja Europejska wpisała węgiel koksujący na liste surowców strategicznych i przede wszystkim firma o kapitalizacji 2,9 mld zł dostanie z PFR prawie 2 mld zł. Jest jeszcze kilka innych asów w rękawie o których nie będę teraz pisał. Wy o nich napiszecie za Fundamenty JSW zmienią sie zaniedługo. Cena węgla rośnie, Komisja Europejska wpisała węgiel koksujący na liste surowców strategicznych i przede wszystkim firma o kapitalizacji 2,9 mld zł dostanie z PFR prawie 2 mld zł. Jest jeszcze kilka innych asów w rękawie o których nie będę teraz pisał. Wy o nich napiszecie za 3 miesiące i o JSW jaką to ma super przyszłość gdy kurs akcji będzie znowu po 90 zł. Ale wtedy to ja je sprzedam i wyjade na wakacje. Think smart !
rumuns
Autor nie widzi zmiany fundamentów JSW, ale fundusze widzą i kurs rośnie :)

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki