REKLAMA

Znamy nazwisko nowego rzecznika PiS. Fogiel rezygnuje z funkcji

2022-11-24 15:42
publikacja
2022-11-24 15:42

Komitet Polityczny PiS zdecydował w czwartek o wybraniu Rafała Bochenka na nowego rzecznik PiS - poinformował dotychczasowy rzecznik partii Radosław Fogiel. Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja, śladem mojego poprzednika, przebiegała jak najbardziej sprawnie - zadeklarował Bochenek.

Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel poinformował, że nowym rzecznikiem partii został poseł PiS Rafał Bochenek, który był już wcześniej rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

"Będę robił, co mógł, żeby ta komunikacja - śladem mojego poprzednika - przebiegała jak najbardziej sprawnie" - oświadczył Bochenek, dziękując Komitetowi Politycznemu PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie.

Jak dodał, chciałby, aby dziennikarze byli zadowoleni z jego pracy, a przede wszystkim "mieszkańcy i obywatele naszej ojczyzny, aby na bieżąco byli informowani o działaniach PiS".

Polityk podziękował też Foglowi, za lata, które poświęcił nad komunikacją partii. "Pracowałem na tym odcinku i już wiem, że nie jest on łatwy, jestem pełen podziwu i mam nadzieję, że jeszcze nieraz będę mógł liczyć na twoje wsparcie" - dodał Bochenek, zwracając się do Fogla.

Gratulacje Bochenkowi złożyła na Twitterze m.in. b. premier, europosłanka Pis Beata Szydło. "Gratulacje dla Rafała Bochenka, nowego rzecznika PiS! Z Rafałem wspaniale współpracowało nam się, gdy był rzecznikiem mojego rządu i nie wątpię, że równie dobrze poradzi sobie z nowym zadaniem" - napisała.

Fogiel poinformował też, że Komitet Polityczny PiS podjął również decyzje dyscyplinarne "w sprawach zgłaszanych przez regiony".

Dopytywany przez dziennikarzy, czy decyzje dyscyplinarne dotyczyły sytuacji na Śląsku, gdzie PiS straciło większość w sejmiku wojewódzkim, Fogiel przyznał, że "m.in. padł wniosek ze strony rzecznika dyscyplinarnego ws. tych członków PiS, którzy postanowili barwy partyjne".

W poniedziałek PiS straciło większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Znamy nazwisko nowego rzecznika PiS. Fogiel rezygnuje z funkcji
Znamy nazwisko nowego rzecznika PiS. Fogiel rezygnuje z funkcji
fot. P. Tracz / / Kancelaria Premiera RP
Źródło:PAP
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
polityka_to_nie_ekonomia
Tego nowego nie kojarzę, ale musiałby być wybitny by przebić pana Fogiela
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
podatnik-
Czyli przed wyborami Morawiecki bye, bye a w jego miejsce Szydło?
bgiem
Fogiel: "nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu"

Dlatego czas na Bochenka :)
jarekzbyszek
Nowy rzecznik propagandy?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki