REKLAMA

Allegro wprowadza nowe narzędzie "Wysyłam z Allegro"

2020-08-12 13:05
publikacja
2020-08-12 13:05
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Allegro wprowadza zmiany od września, wśród nich m.in. podwyżka limitu opłat za za dostawę przedmiotów u jednego z kurierów oraz nowe narzędzie do nadawania przesyłek "Wysyłam z Allegro".

Od września Allegro podnosi opłatę, jaką mogą ustawić sprzedający w cenniku, za dostawę X-press Couriers na 14,99 zł. Do tej pory cena tej metody kwalifikująca do oznaczenia Allegro Smart! wynosiła 12,99 zł. Dodatkowo w serwisie szykują się kolejne zmiany, m.in. nowe narzędzie "Wysyłam z Allegro". 

Jak działa "Wysyłam z Allegro"

– Uruchomimy Wysyłam z Allegro – nowe, bezpłatne narzędzie, które ułatwi Ci nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Utworzysz w nim i wydrukujesz etykiety oraz zamówisz odbiór paczek przez przewoźników ze wskazanego przez Ciebie adresu. Twoi klienci szybko dostaną numery przesyłek – zaimportujemy je automatycznie do zakładki Kupione – czytamy w komunikacie prasowym Allegro.

Z nowej oferty mogą skorzystać sprzedający, którzy posiadają konto firmowe. "Wysyłam z Allegro" będzie dostępne po udostępnieniu w ofertach następujących metod dostawy:

  • Allegro Kurier UPS (nowa metoda, dostępna od 1 września),
  • Allegro Kurier DPD,
  • metody Poczty Polskiej - Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch oraz Allegro Przesyłka Polecona.

We wrześniu klienci platformy będą mieć m.in. możliwość skorzystania z nowej metody dostawy dla przesyłek do 10 kg - Allegro Kurier UPS. Dodatkowo, wraz z początkiem roku szkolnego, powróci akcja promocyjna dotycząca przesyłek poza Allegro Smart.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Moderatora dziś chyba naprawdę słoneczko przygrzało. A może po prostu ma bonusy od Allegro?
tchlix
Jedyne co może zmusić Allegro do zmniejszenia opłat to wejście Amazona na nasz rynek
itso_who_has_time
totalitarna korporacja gdzie klient i pracownik jest traktowany jak ..... (ilość kropek przypadkowa)
telehubis
Mam propoyzcję do tych co tak mówią o nowym serwisie. Stwórzcie go sami, w końcu to XXI wiek. Zgarniecie całą śmietankę o której tak radośnie piszecie.
A jeśli nie to czemu tego nie zrobicie?? Tylko piszcie konkrety.
xiven
niedługo powstanie i to z przytupem, na technologii blockchain, dinozaur allegro zostanie zmieciony
jes
A ty w tym czasie sam wybuduj inne monopole jak elektrownie, rurociągi do wody i gazu. Podobna logika.
loool
Od dawna to piszę i powtarzam. Powinien powstać nowy konkurencyjny serwis gdzie sprzedający dostaną udziały w zysku serwisu. Kto pierwszy się tam przeniesie ten więcej zyska. Duża ilość sprzedawców jest najważniejsza , kupujący przyjdą za towarem. Wystarczy 5% taniej wystawiać to samo co na allegro i już mają ciepło Od dawna to piszę i powtarzam. Powinien powstać nowy konkurencyjny serwis gdzie sprzedający dostaną udziały w zysku serwisu. Kto pierwszy się tam przeniesie ten więcej zyska. Duża ilość sprzedawców jest najważniejsza , kupujący przyjdą za towarem. Wystarczy 5% taniej wystawiać to samo co na allegro i już mają ciepło w allegro. Jeśli nowy serwis wypali to sprzedawcy będą zarobieni na udziale w zyskach. Na początek wystarczą opłaty za promocje a zwykłe oferty za free lub symbolicznie 1% ceny. I najważniejsze , ten nowy serwis musiał by być przyjazny i nie powielać błędów allegro.
m00zyk
Jest dla mnie całkowicie zadziwiające, że Allegro z takimi opłatami jeszcze dycha... co stoi na przeszkodzie, by stworzyć konkurencyjny, prawdziwy serwis aukcyjny, gdzie opłaty nie byłyby wzięte z sufitu?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki