REKLAMA

Zmarł Benjamin de Rothschild - dziedzic imperium bankowego

2021-01-17 03:08
publikacja
2021-01-17 03:08
fot. Charles Platiau / / FORUM/Reuters

W wieku 57 lat zmarł Benjamin de Rothschild, który kierował imperium bankowym założonym przez jego ojca w 1953 r. Według opublikowanego w sobotę komunikatu The Edmond de Rothschild Group, której był prezesem, Benjamin de Rothschild zmarł na atak serca w piątek po południu w swoim domu w Pregny, w Szwajcarii.

Od 1997 r. kierował tą grupą bankową nazwaną imieniem jego ojca. Obecnie aktywa grupy oceniane są na 160 mld euro (ok. 190 mld dolarów).

Czasopismo "Forbes" oceniało "wartość netto" samego de Rotschilda na 1,5 mld dolarów. Był on potomkiem znanej rodziny bankierów, która od prawie 300 lat posiadała i kierowała licznymi europejskimi bankami.

Z materiałów opublikowanych przez The Edmond de Rothschild Group można się dowiedzieć, że Benjamin pasjonował się, poza finansami, żeglarstwem, samochodami i winem.

Był też filantropem wspierającym szpital ufundowany przez Fundację im. Adolphe de Rotschilda. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (23)

dodaj komentarz
perico84
Wszędzie tylko spisek itp... Czemu to nie mógł zemrzeć jeden massonik ?? Myślicie, że oni są ze stali czy com?? W końcu każdy znajdzie się "tam" prędzej czy później. Pamiętajcie, że jest jeszcze Bóg, który wciska DELETE.
karbinadel
Chrześcijańska miłość bliźniego bije z tych komentarzy, aż strach.
dmamwas
Rodzinka zrobila mu atak serca bo nie szedl z wytycznymi...
piterro1980
Oj chyba za dużo czystego towaru i pompka nie wytrzymała.
atx
no panie matuszku eM padł jeden z mocodawców twoich czyżby jakieś czystki? kto następny?
anty12
No nie sadze zeby zmarl. Cos jak Kulczyk. Kulczyc czul ze g walknie w wentylator i chlop umarl. Te wszystkie Rotschildy maja tyle pinindyz ze robia sobie przszczepy serca po 5 razy zeby zyc jak najdluzej. Albo fikal rodzince, ale jest umoczony w afere typu pizza gate, ktora niedlugo wybuchnie. Mamy przeciez mniane wladzy w USA i No nie sadze zeby zmarl. Cos jak Kulczyk. Kulczyc czul ze g walknie w wentylator i chlop umarl. Te wszystkie Rotschildy maja tyle pinindyz ze robia sobie przszczepy serca po 5 razy zeby zyc jak najdluzej. Albo fikal rodzince, ale jest umoczony w afere typu pizza gate, ktora niedlugo wybuchnie. Mamy przeciez mniane wladzy w USA i w ogole mniane mocarstw na swiecei. Przypadek, nie sadze.
meryt
anty12 "No nie sadze zeby zmarl"

On też nie sądzi, zdziwił się powyższej plotce :)
pstrzezek
Fajny zlot antysemitów i cebulowych frustratów pod artykułem. Mr Shalom ma swój dzień ;)))
meryt
pstrzezek "cebulowych frustratów pod artykułem"

jw. :)

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki