REKLAMA

Złożono już ponad 1,5 mln wniosków o 500+

2021-02-08 15:27
publikacja
2021-02-08 15:27
Złożono już ponad 1,5 mln wniosków o 500+
Złożono już ponad 1,5 mln wniosków o 500+
fot. Bartłomiej Kudrowicz / / FORUM

W ciągu zaledwie tygodnia rodzice i opiekunowie złożyli ponad 1,5 mln wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy – przekazała w poniedziałek PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Do tej pory przyznano już blisko 235 tys. świadczeń - dodała.

1 lutego ruszył internetowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+". Minister rodziny poinformowała, że w ciągu tygodnia rodzice i opiekunowie złożyli ponad 1,5 mln wniosków o świadczenie.

"To pokazuje z jednej strony ogromne zainteresowanie programem, a z drugiej strony dowodzi, że Polacy coraz lepiej radzą sobie z załatwianiem różnych spraw w sieci. Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze online jest bardzo proste i intuicyjne, z roku na rok liczba korzystających z tej drogi rośnie. Ci, którzy chcą złożyć wniosek drogą tradycyjną, będą musieli poczekać do 1 kwietnia" - wskazała minister.

"Co ważne, same wnioski rozpatrywane są bardzo sprawnie. Do tej pory przyznano już blisko 235 tys. świadczeń" - zaznaczyła Maląg.

Przypomniała, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

W 2021 r. konieczne jest złożenie wniosku o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Od 1 lutego rodzice mogą składać wnioski drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Od 1 kwietnia możliwe będzie złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Co ważne, tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki