

Po dwóch dniach osłabienia do euro i dolara, zloty ponownie umacnia się do tych walut. Zadowoleni mogą być posiadacze kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich – dziś złoty jest najmocniejszy do franka od października 2015 roku.
Od początku dzisiejszego handlu na złotym, polska waluta umocniła się o 2 grosze w stosunku do franka szwajcarskiego. Kurs CHFPLN o godz. 12:40 wynosił 3,8478 i był to najniższy kurs od ponad półtora roku.
Zloty zyskiwał także niemal 2 grosze do euro, na rynku forex o godz. 12:40 kurs EURPLN wynosił 4,1217. Do dolara polska waluta zyskiwała dziś około 1 grosza, jednak od wczorajszego lokalnego szczytu umocnienie wyniosło już 2 grosze. O godz. 12:40 kurs USDPLN wynosił 3,8745.
Słabsze umocnienie w stosunku do dolara jest efektem wzrostu kursu dolara w stosunku do euro. Kurs EURUSD, który jeszcze w piątek pokonał barierę 1,10, dziś znajduje się już o wiele niżej – o godz. 12:45 notowany jest na poziomie 1,0873.
MD