Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadzają prawo czytelnicze

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą zmienić zwyczaje czytelnicze Arabów. Według badań Fundacji Myśli Arabskiej sprzed kilku lat, przeciętne arabskie dziecko spędza na lekturze w języku rodzimym 6 minut w roku. Dla porównania, w krajach zachodnich młodzież lekturze w rodzimym języku poświęca 12 tysięcy minut.

Wprowadzone w Emiratach nowe prawo promujące czytelnictwo ma objąć wszystkie dziedziny życia. Gazety i czasopisma będą musiały być dostępne w kawiarniach i restauracjach. W popularnych hipermarketach otwarte zostaną dostępne dla wszystkich biblioteki.

Zatrudnieni w biurach będą mieli gwarantowany czas, który mogą poświęcić na lekturę. W zależności od miejsca pracy będzie to albo pół godziny codziennie, albo dwie i pół godziny tygodniowo. Zgodnie z nowym prawem, na książki i pokrewne produkty nie będzie można w przyszłości nakładać żadnych podatków.

Zwyczaje czytelnicze Arabów będzie tez wspierała fundacja, której początkowy budżet wynosi - w przeliczeniu 100 milionów złotych. Rok 2016 ogłoszony został w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rokiem książki.

IAR/Anna Dudzinska/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne