REKLAMA

Ziobro: Jest drugi wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu

2023-10-03 09:59
publikacja
2023-10-03 09:59

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała nowy wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu - powiedział w Rozmowie pod Krawatem Radia Szczecin minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro

Ziobro: Jest drugi wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu
Ziobro: Jest drugi wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu
fot. jacek / / FORUM

"Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała nowy wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu - powiedział w Rozmowie pod Krawatem Radia Szczecin minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Kolejny wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego, ma związek z Fundacją Pomocy Transplantologii" - podało radio Radio Szczecin na swojej stronie internetowej. Według śledczych fundacja była wykorzystywana do popełniania oszustw i korupcji na masową skalę kosztem pacjentów.

"Mogę Państwa poinformować, że w piątek wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie do Prokuratury Krajowej. Jest on przedmiotem oceny. To dotyczy zupełnie nowej sprawy, która jest związana z procederem dotyczącym setek osób, gdzie wyłudzano pieniądze od tych pacjentów, wprowadzając ich w błąd, na okoliczność zapłacenia środków w zamian za leczenie czy przyspieszenie leczenia" – mówi Zbigniew Ziobro cytowany przez rozgłośnię.

Według ustaleń prokuratury łączna suma korzyści majątkowych pozyskanych w wyniku oszustw i korupcji popełnianych pod pozorem działalności Fundacji Pomocy Transplantologii przekracza 1,5 miliona złotych - zaznaczono.

Wniosek wpłynął do Prokuratury Krajowej i jest przedmiotem oceny, w zależności od oceny Prokuratury Krajowej, która zostanie przedstawiona podejmę decyzje o jego skierowaniu lub nie, gdyby były jakieś uwagi, do Senatu – dodaje minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Jednym z założycieli Fundacji Pomocy Transplantologii był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Postępowanie w sprawie Fundacji Pomocy Transplantologii, działającej w szpitalu w szczecińskim Zdunowie prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Śledztwo ws. fundacji związane jest z postępowaniem (zostało z niego wyłączone) dot. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Prokuratura chce przedstawić zarzuty "przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich Tomaszowi Grodzkiemu w okresie, gdy był dyrektorem w Specjalistycznym Szpitalu im prof. Sokołowskiego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej". Wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi skierowano do Senatu w marcu 2021 r. Izba Wyższa nie zgodziła się na pociągnięcie Grodzkiego do odpowiedzialności karnej.(PAP

emb/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Komentarze (6)

dodaj komentarz
prawnuk
no z Giertychem na razie jest ZERO - 35.
Tak wyglądają kompetencje ministra i jego ważnych ludzi.
tomkooo
co za zbieg okolicznosci, ze akurat przed wyborami ziobro macha szabelka ;)
moze by sie zajal aferami ze swojego i pisowskiego podworka ;)))
zenonn
"My nie ruszamy Waszych, Wy nie ruszacie Naszych"

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki