REKLAMA
WEBINAR

Zgromadzenie wierzycieli Sfinks Polska przyjęło układ

2021-02-11 15:18
publikacja
2021-02-11 15:18

Zgromadzenie wierzycieli Sfinks Polska przyjęło w czwartek układ - poinformowała spółka w komunikacie. Jak dodano, ponad 80 wierzycieli, których wierzytelności są objęte grupą V, wybrało możliwość skonwertowania części wierzytelności na akcje, wskutek czego spółka przewiduje emisję ok. 6 mln akcji serii R.

Zgromadzenie wierzycieli Sfinks Polska przyjęło układ
Zgromadzenie wierzycieli Sfinks Polska przyjęło układ
/ Sfinks

Sfinks Polska zdecydował w październiku 2020 roku o rozpoczęciu działań zmierzających do otwarcia uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego. W grudniu spółka podawała, że w ramach układu oferuje największym wierzycielom konwersję długów na akcje po cenie emisyjnej 1 zł lub umorzenie 70 proc. zobowiązań, a kredyty bankowe mają zostać spłacone w całości.

Sfinks podał w czwartek, że propozycje układowe, z zastrzeżeniem niektórych informacji, nie uległy zmianie. Zmodyfikowana została propozycja układowa w grupie II, czyli podmiotów, działających na podstawie ustawy Prawo Bankowe, które udzieliły spółce finansowania w postaci kredytu bankowego lub gwarancji bankowych, których wierzytelności wynikają z niespłaconego kapitału, odsetek oraz innych roszczeń wynikających z umów finansowania. Do tej grupy należą, jak podano, wierzytelności przysługujące Bankowi Ochrony Środowiska.

"Do najistotniejszych zmian należą: pierwotnie proponowane umorzenie odsetek zastąpiono ich spłatą w terminie płatności ostatniej raty, tj. w sierpniu 2028 r. oraz podwyższenie marży z 2 p.p. do 3 p.p." - poinformowano w komunikacie.

W trakcie zgromadzenia nadzorca układu poinformował, że pomimo wydłużenia ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności restauracyjnej w stosunku do zakładanego okresu przy sporządzaniu propozycji układowych, tj. do stycznia 2021 r., przy utrzymaniu pozostałych założeń możliwe będzie wygenerowanie przepływów pieniężnych wystarczających na realizację układu.

"Jednocześnie zwrócił uwagę, że zgodnie z ustawą prawo restrukturyzacyjne jednym z kluczowych czynników wymaganych do zatwierdzenia układu przez Sąd niezbędne będzie uregulowanie przez Sfinks zobowiązań powstałych po otwarciu uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, do realizacji czego - z uwagi na przedłużający się lockdown - niezbędne jest pozyskanie przez Sfinks środków w formie pożyczki od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w ramach programu Polityka Nowej Szansy" - podano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że przedłożony 30 października wniosek o udzielenie tej pożyczki znajduje się jeszcze na etapie rozpatrywania przez ARP.(PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki