REKLAMA

Zembala: Ubezpieczyciele dołożą do ratownictwa

2015-06-16 12:08
publikacja
2015-06-16 12:08
fot. Tomasz Barański / EastNews

Nowy minister zdrowia sugeruje rewolucję w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Profesor Marian Zembala chce, by firmy ubezpieczeniowe przekazywały część składek na ratownictwo medyczne.

Marian Zembala, nowy minister zdrowia
Marian Zembala, nowy minister zdrowia (fot. Tomasz Barański / EastNews)

Marian Zembala podczas krótkiego spotkania w Pałacu Prezydenckim zapowiedział, że zmiana w finansowaniu leczenia poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych będzie jednym z jego priorytetów. Jak mówił, obecnie ubezpieczenie pokrywa koszty naprawy zniszczonego silnika czy karoserii auta, ale człowiek poszkodowany w wypadku powinien być również chroniony, i to szczególnie, bo jest "ważniejszy od silnika i karoserii". Minister mówił, że podobnie jest w innych krajach europejskich. Nie chciał na razie powiedzieć, jaka część składki powinna trafić na ratownictwo medyczne.

Marian Zembala zapowiedział, że w każdy kolejny czwartek (począwszy od następnego) będzie odwiedzał różne ośrodki zdrowia w całym kraju. W piątki chce nadal przyjmować swoich pacjentów w klinice w Zabrzu na co dostał zgodę od premier Ewy Kopacz.

IAR/ Tomasz Majka/to/magos

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~jj6733k
a te firmy ,,ratownictwa medycznego'' to pewnie kolesi z PO???!!!!!
~polak2
A palący papierosy to chorzy Zębali ?a piesi a rowerzyści ?i inni ?rolnicy ?
~adsenior
Jedyne co ten nierząd potrafi robić, to PODWYŻSZAĆ PODATKI. No tak, wszak musi im starczyć na ośmiorniczki "U SOWY"!!
~polak2
I wszyscy chcą życ z kierowców?Miasta z parkowania na chodniku zrobionym za Komuny i fotoradarów ,za parking podziemny kupiony za wielką kasę zamiast dopłacić bo nie ma samochodu na ulicy. .Rządy z akcyzy- podatków .Teraz i lekarze chcą żyć zarabiać krocie? z kierowców. A może przestańmy jeździć tankowac i niech I wszyscy chcą życ z kierowców?Miasta z parkowania na chodniku zrobionym za Komuny i fotoradarów ,za parking podziemny kupiony za wielką kasę zamiast dopłacić bo nie ma samochodu na ulicy. .Rządy z akcyzy- podatków .Teraz i lekarze chcą żyć zarabiać krocie? z kierowców. A może przestańmy jeździć tankowac i niech się obudzą z ręką w nocniku.
~azaz
Czy w Powskiej ferajnie jest ktoś potrafiący coś zrobić bez dojenia kierowców ?
~Jurinex
No tak teraz poszkodowani dostają a po zmianach dostanie budżet PL. Wprowadzanie kolejnej daniny która ma na celu załatanie dziury w PL systemie zdrowia oraz całym budżecie.
~zeflik
Niech mądrala obróci kwitek OC a dowie się, że sprawca wypadku odpowiada do 5mln euro więc PO co wprowadzać kolejne przepisy, które podniosą ceny polis? Facio wpadł na 4 miechy załatwić komuś ustawę? Ile z tego ma?
~fez
W razie wypadku poszkodowany (lub rodzina) dostaje z OC sprawcy odszkodowanie za utratę zdrowia lub życia. A on chce, żeby kasę dostawał też NFZ za ratownictwo medyczne. Najlepiej ze składek, czyli chodzi o to, żeby zedrzeć kasę z każdego ubezpieczonego - niezależnie od tego czy był wypadek, czy nie...
~PATRYJOTA
We wszystkich krajach zachodnich jest sprawca wypadku /jego ubezpieczenie OC/ zobowiazane do pokrycia wszystkich kosztow zwiazanych z wypadkiem czyli naprawa auta,sciagniecie auta z miejsca wypadku,kosztow adwokackich i rzeczoznawcy jak kosztow leczenia poszkodowanych w tym wypadku jak rownierz wyplacania rent wypadkowych.
I na
We wszystkich krajach zachodnich jest sprawca wypadku /jego ubezpieczenie OC/ zobowiazane do pokrycia wszystkich kosztow zwiazanych z wypadkiem czyli naprawa auta,sciagniecie auta z miejsca wypadku,kosztow adwokackich i rzeczoznawcy jak kosztow leczenia poszkodowanych w tym wypadku jak rownierz wyplacania rent wypadkowych.
I na podstawie kosztow czyli wplywow skladek i zaplat odszkodowan ustala sie skladke ubezpieczeniowa na OC.
~Sk
Czy do tego gabinetu poleci swoim prywatnym odrzutowcem czy na koszt podatnika rzadowym helikopterem? Cos mi sie wydaje, ze to bedzie bardzo droga posluga lekarska.....

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki