REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ze względu na złe warunki . przerwano poszukukiwania pozostałych ciał załogi "Rozgwiazdy"

2008-12-12 14:58
publikacja
2008-12-12 14:58
Dodaj Bankier.pl w Google
Płetwonurkowie wydobyli z leżącego na dnie Bałtyku wraku pogłębiarki "Rozgwiazda" ciało trzeciego marynarza. Zaraz po zatonięciu jednostki 17 października odnaleziono zwłoki dwóch członków pięcioosobowej załogi.

Jerzy Bilik, kierownik prac podwodnych poinformował, że z uwagi na pogorszenie się pogody przerwano poszukiwania pozostałych zaginionych.

Odnaleziony dzisiaj członek załogi "Rozgwiazdy" to najprawdopodobniej kapitan pogłębiarki. Ciało zostanie przewiezione do Kołobrzegu, a następnie do Koszalina, gdzie będzie zidentyfikowane.

Akcja penetracji wraku pogłębiarki rozpoczęła się wczoraj, gdy płetwonurkowie obejrzeli ją od zewnątrz i przygotowali się do wejścia do jej wnętrza.

"Rozgwiazda" zatonęła 17 października podczas holowania jej z Gdańska do Świnoujścia, na wysokości wsi Gąski w zachodniopomorskiem.

Leży na dnie w odległości 7 mil morskich od brzegu.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gdańsk

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki