REKLAMA
WAŻNE

Zdrojewski: prawie na pewno w Platformie zmienią się władze

2019-12-17 18:23
publikacja
2019-12-17 18:23

Według mojej oceny jedno jest prawie, prawie pewne: władze w Platformie się zmienią - powiedział we wtorek senator Bogdan Zdrojewski, który zamierza ubiegać się o fotel przewodniczącego PO. Zapowiedział, że po 3 stycznia ruszy w wyborczy objazd po Polsce.

/ fot. Michal Grocholski / FORUM

Kadencja obecnego lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyny upływa pod koniec stycznia. Kalendarz wyborów nowego przewodniczącego przyjęła w ostatnią sobotę Rada Krajowa partii. Zgodnie z jej uchwałą, pierwsza tura wyborów odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Udział w wyborach będą mieli prawo wziąć wszyscy członkowie partii. Kandydatów na szefa PO można zgłaszać do 3 stycznia. Wniosek o rejestrację kandydatury musi zostać poparty 10 podpisami członków Rady Krajowej Platformy.

Zdrojewski we wtorkowej rozmowie w radiu TOK FM zapowiedział, że po 3 stycznia rozpocznie objazd po Polsce. Na razie - jak dodał - przygotowuje ofertę programową dla partii; jest także aktywny w mediach i na portalach społecznościowych. "Według mojej oceny, jedno jest prawie, prawie pewne: władze w Platformie się zmienią" - zaznaczył senator.

Pytany o ocenę przywództwa Grzegorza Schetyny, polityk wyraził m.in. pogląd, że PO "zaliczyła niepotrzebną porażkę" w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. "Przynajmniej dwa regiony mogliśmy wygrać" - dodał Zdrojewski.

Według niego, "kompletnie niepotrzebną i absolutnie zawinioną" porażkę Platforma zaliczyła w majowych wyborach do europarlamentu. "Koalicja (Europejska) była wartością, natomiast sposób jej realizacji już absolutnie nie" - ocenił senator. "Utraciliśmy pewną część wiarygodności. Szerokość koalicji (współtworzyły ją: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni - PAP) była istotna, natomiast trzeba było realizować ją nieco innymi postaciami" - dodał.

W jego odczuciu, opozycja mogła wygrać wybory do Sejmu. "Nie zawiodło PSL, nie zawiódł SLD, nawet Konfederacja się dostała. PiS poprawił swoją sytuację, natomiast my pogorszyliśmy tę sytuację, którą mieliśmy w odniesieniu do czterech lat temu" - powiedział Zdrojewski.

Polityk skrytykował sposób prowadzenia kampanii wyborczych przez Platformę. "Towarzyszyła nam po pierwsze reaktywność, także przekazy +od ściany do ściany+, niska wiarygodność, złe komunikowanie się z wyborcami, niewykorzystywanie najważniejszych atutów, jakie posiada Koalicja Obywatelska czy Platforma" - wyliczał senator.

Dodał, że odpowiedzialność ponosi za to "wiele osób, z Grzegorzem Schetyną na czele". "Ale zawsze jest tak, że ten najbardziej widoczny i najłatwiejszy w ataku jest Grzegorz Schetyna" - zaznaczył Zdrojewski. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki