Zdrojewski: dziś po południu powinno być wiadomo, kto mnie zastąpi

Minister kultury Bogdan Zdrojewski, ustępujący ze stanowiska w związku ze zdobyciem mandatu do PE, powiedział w środę, że jeszcze po południu tego dnia powinno być wiadomo, kto go zastąpi na stanowisku. Wiadomość ma być podana do wiadomości w ciągu kilku dni.

Jak powiedział dziennikarzom PAP i IAR Zdrojewski, premier Donald Tusk prowadzi jeszcze ostatnie rozmowy z osobami, które mogłyby zostać nowym szefem resortu kultury. O ile się orientuję, dziś lub jutro - ostatnia rozmowa - powiedział.

Minister ocenił, że nazwisko jego następcy powinno podane do publicznej wiadomości pod koniec tego tygodnia albo na początku przyszłego. Wszystko wskazuje, ze za tydzień we wtorek lub w środę zakończę pracę w ministerstwie, ale mówię o prawdopodobieństwie, nie - pewności - zauważył.

Jedną z osób, która mogłaby zastąpić Zdrojewskiego jest - według nieoficjalnych informacji - podsekretarz stanu w resorcie Małgorzata Omilanowska. Zdrojewski mówił w środę, że jest usatysfakcjonowany jej dotychczasowymi efektami pracy w ministerstwie. To osoba o wysokiej asertywności, ogromnej wiedzy, doświadczeniu i dużym autorytecie w środowisku - zwłaszcza muzealników - powiedział.

Zwrócił uwagę, że decyzja w sprawie Małgorzaty Omilanowskiej będzie zależała przede wszystkim od oceny możliwości poradzenia sobie przez nią z samą polityką. Moim zdaniem Małgorzata Omilanowska poradziłaby sobie, ale ta ocena należy - przypomnę nie do mnie, ale do premiera - podkreślił Zdrojewski. (PAP)

agz/ ls/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil