REKLAMA

Zbiorowy sukces ofiar Amber Gold

2015-10-18 23:41
publikacja
2015-10-18 23:41

Poszkodowani przez Marcina P. wywalczyli prawo do zbiorowego procesu z bankiem BGŻ BNP Paribas, który obsługiwał jego piramidę.

fot. Bankier.pl/BS / / Bankier.pl

Po kilku nieudanych próbach grupowego dochodzenia roszczeń pokrzywdzeni przez gdański parabank Amber Gold (AG) wreszcie mają sukces. Uzyskali prawomocną decyzję sądu, uznającą za dopuszczalny pozew grupowy przeciwko bankowi BGŻ BNP Paribas, który prowadził rachunki i skrytki depozytowe AG. Decyzja Sądu Apelacyjnego w Warszawie (który zajął się sprawą po odwołaniu banku od decyzji sądu rejonowego, korzystnej dla poszkodowanych) jest prawomocna. Oznacza to, że sąd okręgowy będzie mógł wyznaczyć termin pierwszej rozprawy.
— Niewątpliwie to nasz sukces procesowy. Dotychczas sądy uznawały podobne pozwy za niedopuszczalne. Teraz mamy przełom. Sąd uznał, że roszczenia członków grupy oparte są na tej samej podstawie. Do naszej grupy mogą dołączać kolejni zainteresowani — mówi Tomasz Pogoda, radca prawny z krakowskiej kancelarii prawnej MyLo, reprezentującej grupę.

Dotychczas sądy uznały za niedopuszczalne prawnie dwa pozwy grupowe przeciwko skarbowi państwa, jeden przeciwko AG i jeden przeciwko członkom zarządu parabanku.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Amber Gold

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~BoloiLolo
Ja ulokowałem całą odprawę emerytalną ale inni stracili całe gospodarki dorobek życia , a zważyć należy iż moje inwestowanie nie było na ślepo z chęci wzbogacenia JAK MÓWIŁ wALDEMAR pAWLAK ówczesny Minister Gospodarki śmiał się że chcieli się wzbogacić,,,,ponad miaRĘ zasadności , przed inwestycją , czytałem Ja ulokowałem całą odprawę emerytalną ale inni stracili całe gospodarki dorobek życia , a zważyć należy iż moje inwestowanie nie było na ślepo z chęci wzbogacenia JAK MÓWIŁ wALDEMAR pAWLAK ówczesny Minister Gospodarki śmiał się że chcieli się wzbogacić,,,,ponad miaRĘ zasadności , przed inwestycją , czytałem ustawę o"" Domach Składowych"" trzy razy ustawę z dnia 16 listopada 2000 roku Dz. Ust. Nr.114 poz.1191 a w szczególności art.16 par.5 który mówi że jeżeli cofa się koncesję a w tym wypadku z trybem natychmiastowym w dniu 22 czerwca 2010r. , to ta ustawa mówi że należy ten FAKT ogłosić zwyczajowo jak mówi ustawa lub MEDIALNIE ze względu na obszar całej Polski , na koszt Domu Składowego a tego nie uczyniono bo wówczas ludzie by nie inwestowali i nie było by problemu.. W tej ustawie stoi jak ""Byk Na Malowanych Wrotach""" ile razy ma być karany Prezes Domu Składowego czy aż siedem razy , tam jest wyszczególnione jakie sprawozdania ale najważniejsze dla mnie było że Nadzór ma Ministerstwo Gospodarki a ty Klapa jaka Wielka nie wiem od czego,,,---krótko mówiąc nie wykonano woli ustawodawcy i pozwolono aby Instytut Upodlenia Narodu Polskiego Amber Gold działał bezkarnie. Uwaga jak Amerykański Bankier Bernard Madoff zrobił machloje to Sędzia Amerykański zasądził w przeciągu pół roku mu skuteczną karę 140 lat i Basta i choćby zakopał złoto lub dolary nigdy ich nie zobaczy......
Nawet ślepiec zupełny może dostrzec nieprawidłowości rażące upadlające Naród Polski oraz Unii.. dopiero po aferze podsłuchowej dowiedziałem się że Państwo Polskie nie istnieje że działają bardzo rozwidlone --smaczne ośmiorniczki za pieniądze wszystkich podatników--straszliwa to>>> Hańba oraz Upodlenie Narodu Polskiego <<
~Term
Tutaj niestety wiele osób z zachłanności przeszło do AG. Pamiętam to lato bardzo dobrze. Prawie codziennie przekonywałem Klientów, że to parabank i KNF ostrzega .........Panie tam ma 10% a nie marne 6,5%. Już raz mi wypłacili z odsetkami ......i to są ofiary depozytów 3miesiącznych. Wiem, że niestety większa część Tutaj niestety wiele osób z zachłanności przeszło do AG. Pamiętam to lato bardzo dobrze. Prawie codziennie przekonywałem Klientów, że to parabank i KNF ostrzega .........Panie tam ma 10% a nie marne 6,5%. Już raz mi wypłacili z odsetkami ......i to są ofiary depozytów 3miesiącznych. Wiem, że niestety większa część wrzucało tam pieniądze nieświadomie ale jak jest instytucja, która jest na czarnej liście KNF a była spokojnie 6mc przed upadkiem to można sobie pluć w brodę.
~126p
sukces po polsku - 'wywalczyli prawo do procesu'
~miro
plichta nie długo wyjdzie na wolnosć a my zapłacimy wielomilionowe odszkodowanie dla sponsora ryżej mafii
~Ania
troche to trwało. teraz zacznie sie szukanie błędów proceduralnych
~to_ja
po 25.10 nastapi przyspieszenie..
nie wiecie gdzie jes bąk, józef bąk ?
~PBog
ALIOR BANK też ich obsługiwał i celowo milczał!!!
~dociekliwy
Podaj źródło tej informacji, proszę. Chciałem trochę o tym poczytać, bo pierwszy raz słyszę tę nowinę.
~dociekliwy
Aha, no spoko...tak bez źródła to i ja mogę sobie rzucić: "PBog chodził na wódkę z Plichtą i teraz ma procent z całego przekrętu". Podaj źródło o tym Aliorze, albo wycofaj zdanie, bo inaczej twoja wypowiedź jest niepoważna i może zostać uznawana za zwyczajny trolling.
~bandit
no przecież kasy z banku nie odzyskaja. Wbili się na amber gold, a teraz cwaniaczki z kancelarii dają im złudzenia, że można odzyskać kasę od utrzymujacego depozyty i rachunki bankowe AG. Dawno zajęte i skonsumowane przez syndyka. Oczywiscie nie daja tych złudzeń za darmo. Co za sssssssyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki