REKLAMA

Jakubas nie wyklucza zainteresowania Eurozetem, gdyby był na sprzedaż

2019-03-19 11:02
publikacja
2019-03-19 11:02

Zbigniew Jakubas nie wyklucza ponownego zainteresowania nabyciem Eurozetu, gdyby był na sprzedaż.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Gdyby Eurozet był na sprzedaż, to nie wykluczam swojego zainteresowania. Mam nadzieje, że wyniki stacji nie ucierpią na zamieszaniu wokół transakcji" - powiedział Jakubas PAP Biznes.

W lutym SFS Ventures i Agora zawarły umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów spółki za 130,75 mln zł.

SFS Ventures i Agora podpisały ponadto "umowę wspólników", która uprawnia Agorę do zakupu udziałów Eurozet należących do SFS Ventures. Spółka będzie uprawniona do tego w okresie, który rozpocznie się 12 miesięcy, a zakończy 36 miesięcy, po zawarciu umowy przyrzeczonej. Cena nabycia przez Agorę udziałów ma zostać określona w oparciu o zawartą w umowie formułę, uwzględniającą "osiągnięcie określonych wskaźników finansowych przez SFS Ventures". Umowa wspólników przewiduje również m.in. zobowiązania Agory i SFS Ventures do niezbywania udziałów Eurozet (lock-up) bez zgody wspólnika.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki zależnej Sourcefabric, oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, zaś udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund. MDIF posiada 8,4 proc. akcji Agory.

Ofertę za zakup Eurozetu złożył również Zbigniew Jakubas. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także: Grupę Fratria, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

Tydzień temu Marek Niechciał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że urząd sprawdza, czy Agora powinna zgłosić wniosek o koncentrację w sprawie przejęcia Eurozetu. Za niezgłoszenie wniosku o koncentrację kary sięgają do 10 proc. obrotu.

Grupa Eurozet jest właścicielem ogólnopolskiego Radia Zet, Antyradia oraz sieci Meloradio i Chillizet. Według badania Radio Track Millward Brown, w okresie sierpień-październik 2018 roku Radio Zet było drugą największą rozgłośnią w Polsce z udziałem 12,3 proc. w słuchalności. Udział Antyradia wynosił tymczasem 2 proc., Meloradia 0,9 proc. a Chillizet 0,2 proc. W 2017 roku grupa Eurozet miała 171,9 mln zł przychodu (spadek o 2,9 proc. w porównaniu z 2016 rokiem) i 38,1 mln zł zysku netto (wzrost o 13,9 proc.).

Eurozet był wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardere w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ewa Pogodzińska (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki