REKLAMA

Zawirusowane e-cardy wracają

2010-04-27 09:00
publikacja
2010-04-27 09:00

Zamaskowany w elektronicznej pocztówce nowy szkodnik Trj.Downloader.Fakealert.FA (G Data Software) lub Worm.Win32.Kucirc (Microsoft) oprócz destabilizacji pracy systemu generuje fałszywe komunikaty o infekcjach. Celem cyberprzestępców jest zastraszenie i sprowokowanie ofiary do podania ważnych informacji oraz kupna fałszywego antywirusa.


Cyberprzestępcy dołączając groźne pliki do elektronicznych pocztówek wracają do sprawdzonych metod rozpowszechniania malware. W minionym miesiącu hakerzy dzięki tej metodzie pozyskali dane wielu użytkowników sieci.

Jednym z nowych zagrożeń obecnych w sieci jest zamaskowany w elektronicznej pocztówce, bardzo agresywny w swoim działaniu trojan Trj.Downloader.Fakealert.FA. Jego destrukcyjne działanie oraz liczne komunikaty o infekcjach wywierają na użytkowniku ogromną presję podania danych i wykonania przelewu na konto cyberprzestępcy.

Tuż po wtargnięciu do systemu operacyjnego szkodnik w celu pobrania kolejnych wirusów nawiązuje połączenia z amerykańskimi serwerami. Dodatkowo uruchamia własną przeglądarkę www i wyświetlając strony z teksańskich serwerów wyłudza dane personalne oraz nakłania do zakupu fałszywego antywirusa. Ponadto szkodnik podtrzymując swoje rozpoczęte wątki uniemożliwia uruchomienie pozostałych programów zainstalowanych w komputerze. W menadżerze zadań do widoku uruchomionych procesów dodaje kolumnę, w której wybrane procesy oznacza jako „infected”.

Automatycznie wyświetlona witryna z ofertą zakupu fałszywego antywirusa

Fałszywe informacje zawarte w komunikacie skanowania systemu
/ G DATA Software
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki