REKLAMA
WEBINAR

Zawieszenie obrotu akcjami. Tymi spółkami dziś nie pohandlujemy

2021-12-01 13:35
publikacja
2021-12-01 13:35

Z końcem listopada minął ustawowy termin na wypełnienie obowiązków informacyjnych nałożonych na wszystkie spółki publiczne uczestniczące w obrocie giełdowym. Nie wszystkie spełniły te wymogi.

Zawieszenie obrotu akcjami. Tymi spółkami dziś nie pohandlujemy
Zawieszenie obrotu akcjami. Tymi spółkami dziś nie pohandlujemy
fot. Krystian Maj / / FORUM

Jak informuje KNF na swojej stronie internetowej, w dniu 30 listopada 2021 r. skierowano do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółek: HM Inwest oraz Korporacja Budowlana.

Powodem zawieszenia było nieprzekazanie do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu kwartalnego za III kwartał 2021 r. w terminie określonym przepisami prawa — czytamy w komunikacie KNF.

Zawieszenie obrotu akcjami nastąpiło od 1 grudnia 2021 r.

Terminy przekazywania odpowiednich raportów okresowych reguluje rozporządzenie ministra finansów ws. informacji bieżących i okresowych. Przepisy wyróżniają raporty roczne, półroczne i kwartalne. W przypadku kwartalnych obowiązek publikacji dotyczy raportu za pierwszy i trzeci kwartał, a w przypadku pozostałych - ich publikacja jest uzależniona od spółki. Dzieje się tak, ponieważ raporty za drugi i czwarty kwartał zawierają się w raportach półrocznych i rocznych.

Termin publikacji raportu zależy od decyzji spółki, która w raporcie bieżącym przekazuje plan sprawozdawczy na cały rok. Jest w tym ograniczona przepisami, które w zależności od rodzaju raportu przewidują czas: 4 miesięcy w przypadku rocznych, 3 miesięcy w przypadku półrocznych i 60 dni w przypadku kwartalnych na publikację. Okres ten liczymy od końca okresu sprawozdawczego. Termin na raport za III kwartał 2021 r. minął 29 listopada. Konsekwencją jego nieprzekazania jest właśnie zawieszenie obrotu akcjami.

Spółki podają swoje plany na początku każdego roku, ale w jego trakcie mogą bez problemu publikować raporty bieżące z informacją o przesunięciu terminów wcześniej wskazanych.

MKu

Źródło:
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki