REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Zatrzymano kierownika banku, który zabierał pieniądze z kont zmarłych

2016-07-08 09:48
publikacja
2016-07-08 09:48

Kierownika banku w Sochaczewie (Mazowieckie), który przywłaszczał sobie pieniądze z lokat należących do osób zmarłych, zatrzymała policja. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. / / ingimage

Policjanci ustalili, że od 2014 r. 39-letni mężczyzna zamknął bezprawnie trzy lokaty oszczędnościowe osób zmarłych lub takich, na których kontach nie wykonano od dłuższego czasu żadnych operacji. Widząc, że osoby te miały założone lokaty oszczędnościowe, a przez dłuższy czas nikt ze spadkobierców nie zgłaszał się po wypłatę oszczędności, drukował dokumentację dotyczącą likwidacji lokaty i podrabiał podpis właściciela rachunku - poinformowała w piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie st. sierż. Agnieszka Dzik. Kierownik banku przywłaszczył sobie w ten sposób ponad 18 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia i fałszowania dokumentów. Na poczet roszczeń osób pokrzywdzonych tymczasowo zajęto należące do niego mienie ruchome w kwocie 17 tys. zł.

Reklama

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie. Policjanci sprawdzają, czy podobnych sytuacji było więcej.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mają w rodzinie osoby w podeszłym wieku bądź są spadkobiercami osób, które mogły posiadać lokatę oszczędnościową, by ustaliły, czy rachunek został zamknięty przez właściciela lub osobę uprawnioną.

Prosimy o zgłaszanie podejrzeń do banku, a w przypadku potwierdzenia likwidacji lokaty i przywłaszczenia pieniędzy, o niezwłoczne zgłoszenie sprawy na policję dodała Dzik. (PAP)

ilp/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~silvio_gesell
Skazać go na spłacanie kredytów ludzi którzy umarli.
~Zygmunt
swój chłop, porządny, powiedziałby ks. proboszcz, a kradł bo wokół wszyscy kradli i kradną, nawet okradali zwłoki z co lepszych ciuchów - taka jest ta przyzwoita katolicko-chłopska Polska na początku XXi w
~autor
Znałem go. To Wiesław Charon.
~KT
To był wzorowy menager, bardzo porządny chłopak ze wsi.
~immunitety
Skąd ta ochrona? Jak kradł to znaczy, że procedury były lipne i nikt go nie pilnował. A my mamy prawo wiedzieć. Co innego jak to dotyczy urzędu, szpitala, zakładu - zaraz trąbi się kto.
~yGuj
Policja apeluje do wszystkich, którzy mają w rodzinie osoby w podeszłym wieku (...), by ustaliły, czy rachunek został zamknięty przez właściciela lub osobę uprawnioną.

Ktoś wytłumaczy ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~bankowiec
A Ty w ogóle wiesz, co to bankster? Najpierw poczytaj, a potem się mądruj.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki