REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Zatrzymania po mityngu na Placu Niepodległości w Mińsku

2020-08-25 21:18
publikacja
2020-08-25 21:18
Dodaj Bankier.pl w Google

Wtorkowy mityng na Placu Niepodległości, w czasie którego upamiętniono 29. rocznicę deklaracji niepodległości, uchwalonej przez Radę Najwyższą sowieckiej Białorusi, zakończył się zatrzymaniami – podał portal Onliner.by.

Zatrzymania po mityngu na Placu Niepodległości w Mińsku
Zatrzymania po mityngu na Placu Niepodległości w Mińsku
fot. Valery Sharifulin / / TASS

O zatrzymaniach pojedynczych osób z biało-czerwono-białymi flagami narodowymi Białorusi poinformowali także czytelnicy portalu TUT.by.

Onliner.by przekazuje, że zatrzymania „związane z postępowaniem administracyjnym” potwierdzili przedstawiciele milicji w Mińsku. Nie wiadomo na razie, ile osób zatrzymano.

Na Placu Niepodległości w Mińsku zebrało się wcześniej kilka tysięcy ludzi, by uczcić 29. rocznicę przyjęcia przez Radę Najwyższą BSRR ustawy o nadaniu statusu ustawy konstytucyjnej Deklaracji o suwerenności państwowej BSRR.

W czasie mityngu, który odbywał się pod biało-czerwono-białymi flagami, występowali byli deputowani Rady Najwyższej BSRR.

Wakacje na giełdzie

W tym samym czasie na placu przed Rynkiem Komarowskim w Mińsku zebrali się zwolennicy prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Justyna Prus (PAP)

just/ jo/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki