REKLAMA

Zatonął statek Ece, który zderzył się z polskim frachtowcem

2006-02-01 11:09
publikacja
2006-02-01 11:09
W kanale La Manche poszedł na dno statek Ece z Wysp Marshalla z 10 tysiącami ton kwasu fosforowego. Wcześniej zderzył się z polskim frachtowcem "Genarał Grot- Rowecki".

Ece zaczął nagle tonąć podczas holowania do francuskiego wybrzeża. Spoczywa obecnie na głębokości około 70 metrów. Ze względu na znajdujący się na jego pokładzie kwas fosforowy, ogłoszono zakaz połowu ryb w w tym rejonie.

Nie są jeszcze znane przyczyny zderzenia z polskim frachtowcem. Przed kolizją obie jednostki płynęły w tym samym kierunku, przy czym polski statek znajdował się za statkiem Ece i uderzył w pewnym momencie dziobem w jego lewą burtę. Spowodowało to powstanie dziury o wysokości 5 metrów i szerokości 2 metrów. Załoga Ece została ewakuowana helikopterami.

Frachtowiec "Generał Grot Rowecki" nie uległ uszkodzeniu i otrzymał zezwolenie na kontynuowanie rejsu do portu szczecińskiego.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Bravo
Bravo, Bravo Generale: TRAFIONY ZATOPIONY
~ere
Wniosek: Nie należy nadawać statkom patronów wojskowych bo to źle wplywa na ich "temperament". Duch generała skasował inny statek bez skrupułów, bo myśli, że ciągle trwa wojna :o)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki