REKLAMA

Zastrzyk pieniędzy dla hospicjów

2015-11-27 04:18
publikacja
2015-11-27 04:18

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zaproponowała znacząco wyższe wyceny świadczeń w opiece paliatywnej i hospicyjnej. Koszt jednodniowego pobytu na oddziale medycyny paliatywnej w hospicjum stacjonarnym został wyceniony na ponad 405 zł. Nowe wyceny są szansą na zwiększenie inwestycji w zaniedbanym segmencie medycyny.

/ YAY Foto

— Zaproponowaliśmy podwyżki sięgające nawet 60 proc. — informuje Wojciech J. Matusewicz, prezes AOTMiT.
Zdaniem prezesa, hospicja potrzebują zastrzyku funduszy z dwóch powodów. Po pierwsze,przez wiele lat segment był zaniedbywany. Po drugie, zapotrzebowanie na tego typu świadczenia jest bardzo duże. Eksperci sektora ochrony zdrowia przestrzegają jednak przed przesadnym optymizmem.

Robert Mołdach, ekspert ds. zdrowia w Pracodawcach RP, tłumaczy, że nowe wyceny dadzą pozytywny efekt, pod warunkiem że Narodowy Fundusz Zdrowia dosypie więcej pieniędzy.W tegorocznym budżecie na opiekę paliatywną i hospicyjną zarezerwowano blisko 370 mln zł.

— Jeśli nowe taryfy wejdą w życie, ale budżet płatnika się nie zmieni, zmniejszy się dostępność świadczeń — alarmuje Robert Mołdach.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki