Zarzuty dla Dominiki Tajner-Wiśniewskiej w sprawie SKOK-u Wołomin

W czwartek w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w związku ze śledztwem w sprawie SKOK Wołomin zostały ogłoszone celebrytce - Dominice Tajner-Wiśniewskiej - zarzuty dotyczące wyłudzenia kredytu w kwocie miliona złotych.

(Forum)

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś Dominika Tajner-Wiśniewska nie przyznała się do zarzucanych czynów. "Odmówiła też składania wyjaśnień" - dodał prokurator.

Według śledczych Dominika Tajner-Wiśniewska we wrześniu 2013 roku "ubiegając się o wsparcie finansowe, przedłożyła nierzetelne oraz nieprawdziwe pisemne oświadczenia dotyczące uzyskiwanych przez nią dochodów". Prokurator podał, że pracownicy SKOK Wołomin zostali również wprowadzeni w błąd co do tożsamości osób, na których rzecz kredyt został faktycznie udzielony.

"Na skutek tych działań pracownicy SKOK Wołomin udzielili jej kredytu w wysokości jednego miliona złotych" - wskazał Saduś.

Poinformował również, że beneficjentem "powyższych działań była nie tylko Dominika T.-W., ale także przebywająca aktualnie w areszcie śledczym osoba ze ścisłego kierownictwa SKOK Wołomin".

Podał także, że w październiku 2018 roku Tajner-Wiśniewska - uprzedzając zarzuty - złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, z którego wynikało, iż to ona sama została oszukana przez osoby działające w SKOK Wołomin. "Śledztwo prowadzone w tym kierunku zostało umorzone wobec braku cech przestępstwa, a decyzję prokuratora utrzymał w mocy Sąd Okręgowy Warszawa-Praga postanowieniem z dnia 19 września 2019 r." - powiedział Saduś.

Prokurator zastosował wobec Tajner-Wiśniewskiej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za zarzucane jej czyny grozi do 10 lat więzienia.

"Odnosząc się do informacji dotyczących mojej osoby, które w dniu dzisiejszym tj. 28.11.2019 r. obiegły media, oświadczam co następuje. Pragnę zauważyć, że jestem ofiarą tzw. afery SKOK Wołomin. Nigdy nie otrzymałam od SKOKU Wołomin ani złotówki (ani w formie pożyczki, ani kredytu). To ja pierwsza zwróciłam się do prokuratury o pomoc, gdy syndyk SKOKU Wołomin wezwał mnie do zapłaty pieniędzy, których od SKOKU Wołomin NIGDY nie dostałam" - przekazała Tajner-Wiśniewska.

W przesłanym oświadczeniu napisała, że jest jej bardzo przykro. "Mój wizerunek cierpi mimo, że nigdy nie wyłudziłam żadnych pieniędzy, nigdy nikogo nie okradłam, a tym samym nie wyrządziłam świadomej krzywdy. Zawsze staram się pomagać potrzebującym ludziom, których spotykam na swojej drodze. Żywię przekonanie, że Prokuratura stanie na wysokości zadania i w sposób uczciwy i rzetelny oceni zgromadzone dowody, a tym samym potwierdzi moje stanowisko w tej sprawie" - poinformowała.

Dodała także, że czuje, że stała się ofiarą, która bez swojej wiedzy i woli została wplątana w tę nieczystą sytuację. "Dlatego proszę nie paskować mojej twarzy i używać pełnego nazwiska" - napisała Dominika Tajner-Wiśniewska.

Dominika Tajner-Wiśniewska jest córką prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera i byłą żoną piosenkarza Michała Wiśniewskiego.

PAP/Bartłomiej Figaj/BPL

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
39 24 zan

Afera na 10 miliardów, ukręcana przez POPIS, siedzą w tym dziennikarze i politycy, a tu info, że złapano jedną celebrytkę. Zgroza.

! Odpowiedz
5 44 1as

To miał być SKOK z telemarkiem, ale za mocno powiało pod narty i skończyło się glebą.

! Odpowiedz
4 58 1as

Celebryci to taka wyjątkowo pasożytnicza grupa lewusów, która musi za wszelką cenę leżeć i pachnieć.

! Odpowiedz
52 40 marxs

celebryci i kopacze piłki maja niesamowicie ważną rolę do spełnienia -zajmują sobą ciemny lud ,motłoch i patolstwo i daja w ten sposób wolną rękę prawdziwym politycznym przestepcom z różnych rządowych kręgów w złodziejstwie i oszukaństwie

! Odpowiedz
2 20 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 23 zenonn

Kiedy wreszcie syndyk K. dołączy do oskarżonych i zgnije w pierdlu?

! Odpowiedz
0 29 smallsaver

Córcia trenera skoczków?

! Odpowiedz
38 47 bangladesznadwisla

Wzięła kredyt za łapówkę. Za to powinno się iść siedzieć

! Odpowiedz
38 27 fakty

Tatuś ostatnio siedział w loży honorowej z Adrianem, to pewnie ułaskawienie już podpisane. Po co sądy mają się trudzić, mamy Adriana.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne