Zarzut dla mężczyzny po śmiertelnym wypadku na elektrycznej hulajnodze

2020-07-15 13:32
publikacja
2020-07-15 13:32
fot. Pixabay.com /

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał mężczyzna, który jechał z 23-letnią znajomą na elektrycznej hulajnodze – poinformował w środę PAP nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji. W pewnym momencie pojazd wywrócił się. Kobieta zmarła w szpitalu.

Jak wcześniej informował PAP nadkom. Robert Szumiata, w szpitalu zmarła kobieta, która ucierpiała w wypadku na elektrycznej hulajnodze. Doszło do niego w nocy 30 czerwca na ulicy Mokotowskiej. Elektryczną hulajnogą podróżowały dwie osoby. Dziewczyna stała z przodu, a chłopak z tyłu.

W pewnym momencie hulajnoga wywróciła się. Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że 23-latka miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Była również pod wpływem narkotyków. 26-letni mężczyzna także miał promil alkoholu we krwi.

23-latka doznała poważnych obrażeń i w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala. Jak przekazał w środę PAP nadkom. Robert Szumiata kobieta zmarła, natomiast jej znajomy usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Policjant podkreśla, że kamery nie zarejestrowały momentu zdarzenia. "Mamy nagrania sprzed zdarzenia. Natomiast nie mamy nagrania z samego wypadku. Na pewno odpowiada ten, co wypożycza hulajnogę, bo doskonale wie, ze nie wolno na niej jeździć we dwójkę" – tłumaczy Szumiata.

Decyzją sądu na wniosek prokuratury mężczyzna trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Wypożyczający odpowiada za wypadek? A to ciekawe. Ci pseudoprawnicy już się sami gubią w tym co wymyślają.
samsza
"wypadek ze skutkiem śmiertelnym" powoduje "wypożyczający hulajnogę" - ostatnio te zmieniające się interpretacje to jakaś zmora.
PiS nad niczym nie panuje, biegunką legislacyjną, tarczami zawierającymi wszystko od sasa do lasa pogłębiają tylko chaos.

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki