Zarządca Almy złożył wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego

[Aktualizacja 31.01] Zarządca Almy Market złożył w Sądzie Rejonowym w Krakowie wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego - poinformowała spółka w komunikacie. We wtorek o 9:30 cena akcji spółki najpierw wyraźnie spadały, by później mocno rosnąć. Chwilę po 10 kurs znów zbliżył się do kreski.

W połowie grudnia Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market. Spółka informowała wówczas, że jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

(Bankier.pl)

Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w połowie września. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Przypomnijmy, że problemy finansowe Almy sprawiły, że jej główni akcjonariusze zdecydowali się na wyprzedanie części swoich udziałów w spółce. Zaangażowanie w firmę zmniejsza zarówno Jerzy Mazgaj, jak i Ipopema TFI. Analizując liczby z raportów Almy, ciężko jest uniknąć skojarzeń z ucieczką kapitana z tonącego okrętu. Wczoraj PAP poinformował o kolejnych transakcjach - fundusze zarządzane przez Ipopemę sprzedały wszystkie posiadane akcje Almy, zaś Jerzy Mazgaj zmniejszył zaangażowanie do 11,8 proc. ogólnej liczby akcji dających 36,3 proc. łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Niedawno Alma zapowiadała także przeprowadzenie kolejnych zwolnień grupowych. Miały one objąć 425 osób. "Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności" - napisano wówczas w komunikacie.

Liczbę sklepów ograniczono w ciągu pół roku z 50 do 9. Przy okazji wycofano się z wielu polskich miast, skupiając działalność na Warszawie, Trójmieście oraz domu Almy - Małopolsce.

(PAP)

seb/ osz/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 11 ~Mariola

Dlaczego nie piszecie, że ALMA uratowana? My tu dzisiaj na sklepie świętujemy od rana, pan Tomasz Żarnecki uratował naszą firmę! Bogu dzięki! Mamy pracę!

! Odpowiedz
3 9 ~Dziennikarzyna

bo ten artykuł pisał pewnie pan Trochala, on jak pisze że jest źle to akcje spółki potem rosną 100% a jak pisze , że jest dobrze to na odwrót

! Odpowiedz
5 6 ~elisa

Tak potwierdzam.Almą powinien zająć się prokurator.Tego już nie da się sensownie wytłumaczyć tej całej sytuacji.

! Odpowiedz
2 6 ~jh

Złóż zawiadomienie do prokuratury to się zajmą. Posty nic nie wnoszą.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 2 ~NARCIARZ

INTERSPORT CZY ALME KUPIC???

! Odpowiedz
6 5 ~Buldożer

O czym Trochała nie napisał: Ipopema i Mazgaj nie mają już akcji.... potrzebowali kasy na akcje Krakchemii, sprzedali Żarneckiemu Almę, dzięki temu Alma uniknęła bankructwa, Żarnecki wydzierżawił część przedsiębiorstwa, w zamian za czynsz dzierżawny i spłacił dużą część długów przejmując nieruchomości Almy, pytanie czy robił to sam? Wątpię, musiał mieć partnera albo finansowego albo branżowego. Obstawiam branżowego SPAR, Piotr i Paweł, Jeronimo, Auchan, Carrefour w tej kolejności. Syndyk zabezpieczył się podając kilka innych artykułów prawa restrukturyzacyjnego, żeby nikt nie zaskarżył jego decyzji o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego. Kto ma akcje ten jest pan nad pany. jutro może być próba zwałki rano, na tzw "ciemnego luda" czy udanej? Wątpię. Potem odjazd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~Martin

Jakoś nie wspomnieliście o kluczowych faktach. Z rzetelnością dziennikarską to Państwo macie niewiele wspólnego. To się nadaje do KNF i do Komisji Etyki.

Złożenie do sądu wniosku o wyrażenie zgody na zawacie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki
Numer raportu: RB 09/2017 Sporządzono: 2017-01-17

Zarząd Alma Market S.A. w restrukturyzacji (dalej: „Spółka”) informuje, że w dniu 17 stycznia 2017 r. uzyskał informację o złożeniu przez zarządcę masy sanacyjnej Spółki wniosku do Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosku o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową Spółki (dalej: „Umowa dzierżawy”). Wniosek zakłada zawarcie Umowy dzierżawy pomiędzy zarządcą masy sanacyjnej Spółki a spółką Alma Kraków Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie – spółką zależną od pana Tomasza Żarneckiego, na okres 25 miesięcy od daty jej podpisania, a w razie zawarcia układu z wierzycielami – na okres 12 miesięcy po dniu prawomocnego zakończenia postępowania sanacyjnego prowadzonego wobec Spółki w drodze zatwierdzenia układu. Przedmiot dzierżawy ma być wykorzystywany dla prowadzenia działalności gospodarczej o tym samym przedmiocie i charakterze, jaka była prowadzona dotychczas przez Spółkę. Projekt Umowy dzierżawy zakłada obowiązek dzierżawcy zapłaty płatnego co miesiąc czynszu dzierżawnego oraz wszystkich kosztów związanych z przedmiotem dzierżawy, w tym podatków, opłat za użytkowanie wieczyte, czynszów najmu, opłat eksploatacyjnych i opłat za media, kosztów ubezpieczenia, itp., a także przejęcie praw i obowiązków ze stosunków pracy z pracownikami obiektów handlowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Umowa dzierżawy zakłada ustanowienie prawa pierwokupu na rzecz dzierżawcy składników związanych z przedmiotem dzierżawy. Umowa dzierżawy ma zostać zawarta po i pod warunkiem uzyskania zgody sądu w trybie 129 ust. 2 Prawa Restrukturyzacyjnego w związku z art. 139 ust. 1 Prawa Restrukturyzacyjnego.

zawarcie Umowy dzierżawy pomiędzy zarządcą masy sanacyjnej Spółki a spółką Alma Kraków Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie – spółką zależną od pana Tomasza Żarneckiego, na okres 25 miesięcy od daty jej podpisania, a w razie zawarcia układu z wierzycielami – na okres 12 miesięcy po dniu prawomocnego zakończenia postępowania sanacyjnego prowadzonego wobec Spółki w drodze zatwierdzenia układu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~Kuba

Szkoda, naprawdę.

! Odpowiedz
13 8 ~13

Oznacza to- tylko jedno----- BANKRUCTWO !!!!!

! Odpowiedz
WIG 0,28% 56 475,13
2019-05-21 11:22:00
WIG20 0,27% 2 181,29
2019-05-21 11:37:45
WIG30 0,36% 2 508,89
2019-05-21 11:37:00
MWIG40 0,62% 3 898,97
2019-05-21 11:22:30
DAX 0,76% 12 132,97
2019-05-21 11:30:00
NASDAQ -1,46% 7 702,38
2019-05-20 22:03:00
SP500 -0,67% 2 840,23
2019-05-20 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.