REKLAMA

Zarząd TVN: będziemy zdecydowanie bronić TVN24 i innych kanałów TVN Grupa Discovery

2021-08-11 22:37
publikacja
2021-08-11 22:37
Zarząd TVN: będziemy zdecydowanie bronić TVN24 i innych kanałów TVN Grupa Discovery
Zarząd TVN: będziemy zdecydowanie bronić TVN24 i innych kanałów TVN Grupa Discovery
/ Grupa TVN Discovery Polska

Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery - podał zarząd TVN, którego oświadczenie w środę wieczorem opublikowała stacja TVN24. Wynik głosowania w Sejmie w tej sprawie podważa prawo własności i godzi w sojusz Polski z USA - dodano.

"Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery" - podał zarząd TVN.

"Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności, powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce. Bez wątpienia godzi też w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu zbudowanego w ostatnich 30 latach" - dodano w oświadczeniu.

"Apelujemy do Senatu oraz do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu w obecnym kształcie. Od tego zależy, czy Polska nadal będzie postrzegana na arenie międzynarodowej jako kraj demokratyczny i wiarygodny dla inwestorów" - podał zarząd TVN.

Oświadczenie zarządu TVN stacja TVN24 podała po tym, jak Sejm w środę wieczorem uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Według noweli koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. (PAP)

nno/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
max5000
TVN telewizja Kiszczaka i Urbana założona przez współpracowników służb bezpieczeństwa PRL. Media to czwarta władza w rękach bogatych, można kształować opinie publiczną, wpływać na politykę, decyzję rządu, na wyniki wyborów prezydenckich dlatego nie chcą opuścić Polski bo by wtedy utracili wpływy.
gruking
W sieci można znalezc porownanie Tvn i Polsatu ile zaplacily podatkow w latach 2012-2016. Polsat zaplacil 130mln a Tvn 70tys zl.
300_pala
Podatki płaci się od zysku...
3xx odpowiada 300_pala
albo do przychodu
3xx odpowiada 3xx
polsat dostaje kase od rzadu na reklamy i kampanie, a tvn nie dlatego zyski tvn moga byc nizsze niz polsatu
tristans
:"Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów" - ta ustawa to jest sprzeciw wolności kłamstwa i zależności mediów od cudzych wrogich wpływów. Każde szanujące się państwo ma takie :"Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów" - ta ustawa to jest sprzeciw wolności kłamstwa i zależności mediów od cudzych wrogich wpływów. Każde szanujące się państwo ma takie ograniczenia.
jas2
"Zarząd TVN: będziemy zdecydowanie bronić TVN24 i innych kanałów TVN Grupa Discovery"

Było robić urodziny Hitlera? Cała prawda...
300_pala
Tak to zabolało Jarozbaw ???0
Może chciał swoje w lesie wyprawić

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki