REKLAMA

Zarząd JSW zdecydował ws. nabycia certyfikatów JSW Stabilizacyjnego FIZ za nie więcej niż 5 mld zł

2022-05-04 16:00
publikacja
2022-05-04 16:00
Zarząd JSW zdecydował ws. nabycia certyfikatów JSW Stabilizacyjnego FIZ za nie więcej niż 5 mld zł
Zarząd JSW zdecydował ws. nabycia certyfikatów JSW Stabilizacyjnego FIZ za nie więcej niż 5 mld zł
fot. Dawid Lach / / JSW

Zarząd JSW podjął uchwałę w sprawie nabycia certyfikatów inwestycyjnych serii D oraz kolejnych serii emitowanych przez JSW Stabilizacyjny FIZ za łączną docelową kwotę nieprzekraczającą 5 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.

"Powyższe decyzje związane z odbudowaniem zasobów FIZ mają na celu zapewnienie możliwości korzystania z FIZ jako buforu bezpieczeństwa gotówkowego w okresie załamania koniunktury i/lub w okresie, kiedy Spółka będzie generowała ujemne przepływy pieniężne, a także w celu wsparcia finansowego dla planowanych w długim i średnim terminie wydatków związanych z realizacją inwestycji o strategicznym znaczeniu dla Spółki i GK JSW" - napisano w komunikacie.

JSW podała, że na dokonanie tej czynności konieczne jest uzyskanie zgód korporacyjnych spółki.

"Jednocześnie spółka informuje, że powyższe działanie nie jest równoznaczne z zasileniem FIZ środkami pieniężnymi. Wartość zasilenia FIZ każdorazowo zależeć będzie od możliwości finansowych Spółki i notowanych nadwyżek finansowych, co poprzedzone będzie odrębnymi decyzjami Zarządu i Rady Nadzorczej, o czym Spółka będzie informować odrębnymi raportami bieżącymi" - napisano w komunikacie.

Wartość aktywów netto FIZ na koniec 2021 roku wynosiła 507,7 mln zł. W kwietniu 2022 roku dokonano emisji certyfikatów inwestycyjnych FIZ w kwocie 700 mln zł i tym samym wartość aktywów netto FIZ wzrosła do kwoty ponad 1,2 mld zł. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki