REKLAMA

Zapowiada się emigracyjny rekord

2015-04-27 02:48
publikacja
2015-04-27 02:48
Zapowiada się emigracyjny rekord
Zapowiada się emigracyjny rekord
fot. Zbigniew Osiowy / / FORUM

Może paść emigracyjny rekord. Jeszcze w 2015 roku chce opuścić Polskę 1,275 mln obywateli - wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków" z marca 2015 r. - informuje "Metro". W ten sposób liczba polskich emigrantów wzrosłaby do rekordowych 3 mln.

Główny kierunek to Wielka Brytania - jest już tam 642 tys. Polaków. Podstawowy wabik to praca i zarobki dużo wyższe niż w Polsce. Chęć zarabiania lepiej wymieniło aż 78 proc. Polaków, którzy planują wyjazd w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wśród innych powodów, dla których planujemy wyjazd, są: wyższy standard życia - 44 proc., większe perspektywy rozwoju zawodowego - 37 proc., brak odpowiedniej pracy w Polsce - 37 proc., możliwość podróżowania i zwiedzania świata - 35 proc., lepsza służba zdrowa - 29 proc.

Polacy pracują nie tylko na przysłowiowym zmywaku, ale też w hotelarstwie, budownictwie, handlu. Wyjeżdżają inżynierowie, lekarze, specjaliści do opieki nad osobami starszymi m.in. pielęgniarki.Emigrować chcą głównie młodzi. Aż 63 proc. gotowych do spakowania walizek nie przekroczyło 35 lat. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (301)

dodaj komentarz
~Emigrant
A twórca "zielonej wyspy" już rok temu dał dyla i wyemigrował ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
https: //www.youtube.com/watch?v=qvy7xornVW0
~no2zus
Nic dziwnego skoro np. bezrobotnym czy każdemu innemu obywatelowi, nasza "zielona wyspa", ludziom którzy nie chcą iść pracować na etacie za "psie grosze", ale nie chcą też być na zasiłku dla bezrobotnych, tylko chcą się zająć sobą, być przedsiębiorczym i tworzyć miejsca pracy, takich ludzi nasz Nic dziwnego skoro np. bezrobotnym czy każdemu innemu obywatelowi, nasza "zielona wyspa", ludziom którzy nie chcą iść pracować na etacie za "psie grosze", ale nie chcą też być na zasiłku dla bezrobotnych, tylko chcą się zająć sobą, być przedsiębiorczym i tworzyć miejsca pracy, takich ludzi nasz system KARZE KARĄ w wysokości 1100 zł/mc na ZUS (Zakład Ubożeń Społecznych), niezależnie czy coś zarobią czy nie. Gdzie tu logika i zdrowy rozsądek!
I cały czas bicie piany przez polityków i zajmowanie się tematami pobocznymi jak uchodźcy albo "doktoryzowanie się" jak zwiększyć miejsca pracy i przedsiębiorczość a do tego zdziwienie, że Polacy emigrują i nie chcą wracać.
~po1
30 lat siedzą wszyscy ci niby wielcy politycy
i zmieniają się tylko stolkami i grabia polaków
a sami żyją jak pączki w maśle.
~mgr
Ale za to rośnie eksport. Każdy z nich coś wywozi ze sobą
~rycho
Dziekujemy TUSKU, BRONKU.....
po 8 latach rządów wsi...
Polacy, nic sie nie stalo ! Urzednicy i wszyscy, ktorzy zyja z budżetu - łączcie się ! Glosujcie dalej na PO, HGW , itepe itede

~Zosia
90% wyjeżdża bo MUSI! aby przeżyć i nie wylądować na polskiej ulicy lub na dworcu....Już tam Stasio do swej Matki mówi zapłakany. Dał nam przykład Donald Tusk, gdzie pracować mamy.
~ttjj
Warto zauważyć, że autorzy raportu - Work Service - sami proponują "pracę", za 1200 zł miesięcznie... To co się dziwić...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~gość
Nowa Prawica to największy wróg Polski. Chcą nakraść jak najwięcej płacąc jak najmniej za pracę. Chcą zniesienia płacy minimalnej, żeby mogli płacić 2zł za godzinę pracy. Owszem ceny spadną, bo ludzie nie będą mieli za co kupować jedzenia! Za to oni, bogacze będą żyli na poziomie, będą tu mieli raj na ziemi.Nowa Prawica to największy wróg Polski. Chcą nakraść jak najwięcej płacąc jak najmniej za pracę. Chcą zniesienia płacy minimalnej, żeby mogli płacić 2zł za godzinę pracy. Owszem ceny spadną, bo ludzie nie będą mieli za co kupować jedzenia! Za to oni, bogacze będą żyli na poziomie, będą tu mieli raj na ziemi. Korwin ma 10 milionów w ziemi, to chce by lud pracował na niego za 2zł na godzinę, żeby on mógł wydawać na co chce i zapładniać działaczki swojej partii na lewo i prawo a my wszyscy, żebyśmy robili na jego bachorki. On jest gorszy niż Putin. Podobnie ta cała Nowa Prawica. Dopchali sie do pieniędzy i żal pupke ściska, że muszą pracować. Lepiej by było, gdyby wszyscy naokoło na nich robili.
~zatroskany odpowiada ~gość
gość.
Nie wiem czy obejżałeś ten filmek do końca. A co najważniejsze czy znasz polska historię. Zwłaszcza ostatnie 300 lat. Jeżeli tak, to nie zastanawia cię dlaczego przez ten okres wszyscy nasi sąsiedzi, próbowali wyniszczyć biologiczna tkankę naszego narodu? I robili to pod różnymi pretekstami.
"Zabijcie
gość.
Nie wiem czy obejżałeś ten filmek do końca. A co najważniejsze czy znasz polska historię. Zwłaszcza ostatnie 300 lat. Jeżeli tak, to nie zastanawia cię dlaczego przez ten okres wszyscy nasi sąsiedzi, próbowali wyniszczyć biologiczna tkankę naszego narodu? I robili to pod różnymi pretekstami.
"Zabijcie pasterza, a owce same się rozpierzchną".
Dziś już nie trzeba tego robić. Wystarczy na pasterzy stada obrać głupca, który lekkomyślnie zatraci całe stado. A co jeżeli ta cała emigracja od dawna była zaplanowana. Z całym narodem nie wygrasz zbrojnie. Nawet, kiedy go rozbroisz. Bo naród wkońcu znajdzie sposób aby odrzucić złego pasterza. Ale skoro nie będzie narodu, to kto odsunie złych władców. Nie wiem czy wiesz co robiono z polską emigracją we Francji podczas Komuny Paryskiej. Nie wspomnę już o Węgrzech, Niemczech, czy też uwielbianej dziś Wielkiej Brytani. Wtedy większość z nich tez wyjechała za chlebem. :( Ta panująca powszechna euforia dobrobytu socjalnego na zachodzie to tylko złudzenie. Wystarczy iskra aby mit dostatniego życia tam, przerodził się w koszmar. Szkoda mi tych wszystkich emigrantów, ale tam nie zbudują swojej małej ojczyzny.
Pozdrawiam

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki