REKLAMA

Zakupy spożywcze z "dostawą w 15 minut". Platforma Jokr wchodzi do Polski

2021-04-20 09:30
publikacja
2021-04-20 09:30
materiały prasowe

Zakupy spożywcze w ciągu 15 minut dostarczone do domu? To możliwe, zapewnia firma Jokr, która pojawi się na polskim rynku z aplikacją mobilną umożliwiającą zamówienie towarów online. Flagowym znakiem firmy jest dostarczanie produktów w kwadrans.

Nowa platforma dostarczająca zakupy spożywcze online wchodzi na polski rynek. Klienci mają otrzymać swoje zamówienia w ciągu 15 minut. Globalna aplikacja mobilna Jokr rozszerza działalność na określone miasta w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Ameryce Łacińskiej. Warszawa trafiła do grona wybranych miejscowości.

Zakupy spożywcze online

Obecnie platforma Jokr działa w Mexico City (Meksyk), Limie (Peru) oraz São Paolo (Brazylia). Firma planuje wdrożenie aplikacji mobilnej do szybkich zakupów spożywczych online również w Nowym Jorku (USA), Bogocie (Kolumbia) oraz Warszawie.

– Jest to raczej sytuacja wyjątkowa. Zazwyczaj polski rynek jest dla globalnych graczy ważny, ale nie priorytetowy, co oznacza, że po sukcesie w innych krajach Polska wchodzi do gry z kilkuletnim opóźnieniem. Tym razem powstaje startup, wspierany przez największe globalne fundusze VC, i Polska jest na pierwszej linii frontu – zauważa Marcin Kurek, współtwórca funduszu VC Market One Capital, podaje portal Dla Handlu.

Jokr chce postawić na lokalnych sprzedawców i umożliwić małym, sąsiedzkim firmom zwiększanie swojego zasięgu, bez konieczności budowania skomplikowanej infrastruktury logistycznej czy sieci dostaw.

W platformę Jokr zainwestował mi.n. HV Capital, który wsparł do tej pory około 200 firm – w tym Zalando, Delivery Hero, Westwing i Flixbusa – oraz fundusz Tiger Global, który wsparł setki spółek w ponad 30 krajach - m.in. w Facebook, LinkedIn, Spotify, Stripe czy też polski Pracuj.pl. Wśród inwestorów znalazł się także południowo-amerykański oddział Softbanku, czyli największy fundusz VC na świecie, w którego portfolio znajdują się m.in. Alibaba, Uber, TikTok, Nvidia czy Tier Mobility. Do grona inwestorów wspierających projekt dołączył również polski fundusz VC Market One Capital (MOC), który zainwestował m.in. w Tier Mobility, Packhelp, Genially, a wcześniej w Docplanner czy Brainly.

DF

Źródło:
Tematy
Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Komentarze (3)

dodaj komentarz
stachsgh
Eee tam...
Nie ma to jak full contact
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
zenonn
Reklama o kwadransie? Ktoś znowu łże?
Szybkie jedzenie nie przybywa w kwadrans.
W kwadrans nie potrafię mieć zakupów z lokalnej Biedronki.
Mogę próbować mieć niektóre towary z najbliższego sklepu, jeśli nie będzie kolejki.
pozhoga
Najwyraźniej kierownictwu tej firmy Warszawa bardziej przypomina Sao Paulo, Limę i Meksyk, niż np. Paryż czy Rzym. Panie Trzaskowski, coś teges?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki