REKLAMA

Zakaz uboju rytualnego uderzy w rolników i banki

2020-09-29 06:52
publikacja
2020-09-29 06:52
Zakaz uboju rytualnego uderzy w rolników i banki
Zakaz uboju rytualnego uderzy w rolników i banki
fot. Maciej Jeziorek / / FORUM

Produkty z uboju rytualnego to "nieznacząca" część eksportu polskiego mięsa; uważają zwolennicy "piątki dla zwierząt". Okazuje się, że są w błędzie. Aż 58 proc. drobiu wysłanego za granicę w ubiegłym roku wyprodukowano właśnie w ten sposób.- pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, dane pochodzą z Głównego Inspektoratu Weterynarii. "W przypadku wołowiny jest to jedna trzecia eksportu" - dodaje.

Według gazety, mięso z rytualnego uboju trafia przeważnie na rynek unijny, zaś w Polsce nie ma wielu konsumentów. "Sięgają po nie głównie muzułmanie i Żydzi z powodów religijnych. I choć nadal relatywnie niewiele mięsa halal trafia poza Unię, to producenci uważają, że dziś rynki perspektywiczne są tylko tam. W Europie koronawirus uderzył w gastronomię, a brexit może odciąć rynek brytyjski" - czytamy.

Dariusz Goszczyński z Krajowej Rady Drobiarstwa wskazuje, że miesiąc na wygaszenie produkcji to za mały okres czasu na spłacenie wieloletnich kredytów inwestycyjnych i znalezienie nowych klientów. "To oznacza falę bankructw, która obciąży też finansujące rolnictwo banki" – mówi. (PAP)

skib/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
bogdant
ubój rytualny pracowników w banku w ogóle nie powinien mieć miejsca ;)
darius19
w poprzednich ustawowych ograniczeniach - gorzala, tyton, wiatraki, cukrowane napoje etc....zawsze byl lament ze zrujnuje to kogos/rolnikow itd.... lobbowanie - normalne w demokracji
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
secundus
........ rozumiem, że kuraki kupowane w masarni są zabijane znacznie bardziej cywilizowanymi metodami?
czarnybond odpowiada secundus
Bardzo dobra riposta !
Ludzie myślą że kurki, indyczki, świnki, krówki, baranki pasą się na majowych łąkach i giną bez bólu, usypiane wcześniej.
Hipokryzja
wnr odpowiada czarnybond
Szkoda, ze moderator usunął komentarz, ale autor miał troche racji: co innego jak w ubojni bydło zabijane jest przez porażenie prądem (trwa to dosłownie sekundę), a co innego ja się mu gardło podrzyna i czeka aż się wykrwawi w konwulsjach
lorelie odpowiada wnr
Na dokładkę to mięso jest tylko i wyłącznie dla zytków albo muzułmanów. My w Europie nie będziemy w taki barbarzyński sposób traktować zwierząt

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki