Zakaz handlu w niedziele tego sklepu nie dotyczy. Bio Family otwiera bezobsługowy sklep

Zakaz handlu w niedziele daje się we znaki wielu sieciom handlowym, które w pocie czoła starają się ominąć nowe przepisy. Były już zmiany godzin pracy i stosowanie wybiegu z placówką pocztową. Sieć Bio Family znalazła jednak inną metodę. Otworzy w Poznaniu pierwszy sklep bez obsługi.

(Bio Family Supermarket)

Jak chwali się sieć, punkt w stolicy Wielkopolski przy ul. Murawskiej 2 będzie pierwszym bezobsługowym i całodobowym supermarketem w Europie. Oznacza to, że klienci będą mogli w nim robić zakupy przez całą dobę i w każdy dzień roku – nawet w święta i niedziele wolne od handlu.

Aby móc faktycznie zrobić zakupy w środku nocy czy w niedzielę bez handlu, należy posiadać kartę Open 24/7. To za jej pomocą, przykładając ją do czytnika, otworzymy drzwi do sklepu i będziemy mogli korzystać z oferty bez udziału obsługi. W kasie samoobsługowej płacić można wyłącznie kartą lub przez Apple Pay i Google Pay.

Poza Poznaniem sklepy Bio Family obecne są także w Swarzędzu (ul. Poznańska 49) i we Wrocławiu (ul. Dmowskiego 7). Po okresie testowym usługi Open 24/7 rozwiązanie ma zostać wprowadzone także w pozostałych sklepach sieci.

Asortyment Bio Family obejmuje wyłącznie produkty posiadające europejski certyfikat żywności ekologicznej oraz certyfikaty ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Za siecią supermarketów stoi rodzina Świtalskich, założyciele Biedronki.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 silvio_gesell

Czyli są jednak plusy ustawy o zakazie zatrudniania w handlu niedzielnym. Liczyłem na to...

! Odpowiedz
0 1 pis_po_jedno_zlo

Dla tych co mieszkają w okolicy to tak, ale będziesz jechał np: 400km, żeby zrobić sobie zakupy w Poznaniu?

! Odpowiedz
0 23 mkx

Nie ma w Poznaniu ul. Murawskiej ;( Jest ul. Murawa . Tak, wiem, że dziwnie się odmienia. W zasadzie wcale.

! Odpowiedz
18 106 trooper

Plus pisowskiej ustawy jest taki, że pracownicy handlu dostaną teraz nie tylko wolne niedziele, ale i poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty :)

Teoretycznie to zmiana nieunikniona w erze robotyki i automatyzacji, projekt PIS jednakże bardzo tą zmianę przyspieszył, możliwe że o nawet 10-15 lat.

! Odpowiedz
1 8 wizytator

No i fajnie.

! Odpowiedz