Zagadkowe zatoniecie statku w pobliżu polskiego wybrzeża

W pobliżu polskiego wybrzeża na wysokości Władysławowa zatonął były niemiecki statek szkolny "Georg Buchner". Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem i- jak dzisiaj informuje duński portal żeglugowy- może się ono wiązać z próbą tzw. oszustwa ubezpieczeniowego.

Pusty, pozbawiony załogi statek noszący imię XIX - wiecznego niemieckiego pisarza i działacza politycznego, był holowany z Rostocku przez polski holownik "Ajaks". Miał on go doprowadzić do litewskiego portu Kłajpeda celem pocięcia go tam na złom.

O 18.54 kapitan holownika zawiadomił polskie służby ratownicze, że holowany statek zaczyna się przechylać na jedną burtę. Godzinę później "Ajaks" odrzucił hol, by nie zostać samemu wciągnięty pod wodę przez przewracający się statek o długości ponad 150 metrów. O 20.24 Georg Buchner poszedł na dno.

Zdaniem duńskich specjalistów, można w tym wypadku podejrzewać, że zatoniecie starego, zbudowanego w Belgii w 1951 roku statku, łączy się z przestępstwem.. Przed wypłynięciem, w ostatni rejs do Kłajpedy jego właściciele ubezpieczyli go bowiem na dużą sumę równą ponad czterem milionom euro.

Należy więc oczekiwać, jak twierdzą duńscy obserwatorzy, gruntownego śledztwa w sprawie tego zagadkowego zatonięcia.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Michał Haykowski, Sztokholm/dydŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil