REKLAMA

ZUS wstrzymał wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych

2020-10-28 06:37
publikacja
2020-10-28 06:37
fot. Anatol Chomicz / FORUM

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał czasowo od 24 października wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Skierowanie do tego ośrodka będzie można zrealizować w późniejszym terminie - informuje ZUS.

"Jeśli ktoś posiada zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS, którą miał rozpocząć od 24 października 2020 roku i później, prosimy o pozostanie w domu. Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie można zrealizować w późniejszym terminie. Turnusy rehabilitacyjne, które rozpoczęły się przed 24 października 2020 r. mogą być kontynuowane. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu, który mamy na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację" - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Wyjazdy zostały wstrzymane na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

ZUS poinformował również, że od 2 listopada br. - w związku z sytuacją epidemiczną – placówki Zakładu będą czynne w poniedziałki tak, jak w pozostałe dni tygodnia tj.: w godz. 8–15.

"Zachęcamy do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Jesteśmy dostępni także przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontakcie telefonicznym. Do dyspozycji jest ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.–pt.) w godzinach 7–18" - podkreśla rzecznik.

Przypomina również, że pod numerem tel. 22 11 22 111 działa specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kryzysio
Niektórzy z późniejszego terminu już nie skorzystają, ale za to będą mogli poleżeć w nowej kwaterze w ciszy wsród zieleni.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki