REKLAMA

ZUS przelał rodzicom ponad 1 mld zł w ramach programu "Dobry start"

2021-08-31 11:44
publikacja
2021-08-31 11:44
ZUS przelał rodzicom ponad 1 mld zł w ramach programu "Dobry start"
ZUS przelał rodzicom ponad 1 mld zł w ramach programu "Dobry start"
fot. REPORT / / Shutterstock

Już ponad 1 mld zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu "Dobry start" – poinformował PAP we wtorek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o 300 plus można składać do końca listopada.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o wypłatę 300 zł. z programu "Dobry start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Od 1 lipca, czyli od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie "Dobry start", ZUS przelał ponad 1 mld zł na konta rodziców i opiekunów w ramach tego programu.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zwróciła uwagę, że większość uprawnionych osób złożyło już wniosek o świadczenie "Dobry start". "Sprawna obsługa tego zadania przez ZUS była możliwa dzięki elektronizacji i automatyzacji. W ostatnim czasie mocno na to postawiliśmy i widzimy już tego efekty. Zaawansowane informatycznie systemy pozwoliły na szybką obsługę wniosków i wypłatę pieniędzy. Automatyzacja pozwoliła również odciążyć pracowników ZUS" - zaznaczyła.

Program "Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód.

W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia). (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lampeduza
Ile ma rząd ma kasy do rozdania w ramach socjalistycznych akcji? Tylko tyle co zabierze ludziom podatkami. Może warto to powtarzać przy okazji każdego , takiego artykułu o rozdawaniu kasy na socjal?

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki