ZUS apeluje o niewysyłanie wniosków e-mailem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do ubezpieczonych o niewysyłanie wniosków drogą e-mailową. 

(fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

ZUS rozpoczął już rozpatrywanie pierwszych wniosków w ramach tarczy antykryzysowej. Jak dotąd złożono już prawie 488 tys. wniosków o pomoc, z czego większość – ponad 353 tys. – dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w informacji przekazanej PAP. 

Jednocześnie ZUS informuje, że wszyscy, którzy chcą złożyć wniosek do ZUS drogą elektroniczną, mogą go przekazać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. 

"Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki Word lub Pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez nas rozpatrywane" podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Te osoby, które przekazały dokumenty na adres cot@zus.pl lub na inny adres mailowy, proszone są o przekazanie je jedną z następujących dróg: elektroniczną, w formie papierowej – za pośrednictwem poczty czy osobiście w placówce ZUS do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa". 

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 3 eveddd

mi PUE działało bez zarzutu, jeden dzień był problem ale innego dnia wszystko płynnie.

! Odpowiedz
2 17 dolar36

no tak jeśli panuje wirus ta najgorszą opcją jest działać elektronicznie, poczta polska też ograniczyła godziny infolinii przez pandemie buhaha komuna widać ma to do siebie

! Odpowiedz
2 19 wwojtekw

Ma to sens. Więcej ludzi na poczcie, więcej ludzi spędzi czas wypełniając wniosek na PUE (jeśli ma szczęście, że założyło profil zaufany oraz uda im się wniosek wysłać - polecam godziny 23 i później - działa bez problemów choć trzeba się przebić przez dodatkowy załącznik...), więcej ludzi pojedzie do urzędu by przekazać wniosek osobiście. Widać, że czas i wirus to dla nas nie problem ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 57 carlito1

Jak zwykle... Zawsze to trochę chętnych odpadnie...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.