Z kawiarni Starbucks znikną do 2020 r. plastikowe słomki

2018-07-09 15:10
publikacja
2018-07-09 15:10

Amerykańska sieć Starbucks wyeliminuje ze swoich kawiarni na całym świecie plastikowe słomki - podała w poniedziałek agencja AP. Ma to nastąpić do 2020 r.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Jak podkreślono, decyzja ta jest związana z coraz większymi naciskami na przedsiębiorstwa, by wprowadzały zmiany mające uczynić je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Amerykańska firma z siedzibą w Seattle zapowiedziała w poniedziałek, że wprowadzi do swych sieci słomki wykonane "z innych materiałów niż plastik", inaczej zaprojektowane mają też być używane w jej kawiarniach pokrywki na kubki, by nie pić z nich przez słomkę.

Niedawno podobne zmiany zapowiedziała sieć restauracji McDonald's, która podała, że do przyszłego roku w jej placówkach w Wielkiej Brytanii i Irlandii będą używane papierowe słomki. Z alternatywnych do plastiku materiałów mają też korzystać klienci sieci w USA. W części tamtejszych lokali prowadzone są związane z tym testy.

Jak podała AP, słomki do napojów stanowią ok. 2 tys. ton spośród 9 mln ton plastikowych odpadów, które co roku wyrzucane są do mórz i oceanów. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Dodatkowo powinien zrezygnować że social demokratycznych lewicowców w zarządzie. Całe USA się śmieje że Starbucks to największa darmowa publiczna toaleta w USA po ostatniej aferze z okupującymi ich lokal. Dyrekcja przyznała rację że każdy może darmowo korzystać z ich toalet i nie musi nic kupić.

Powiązane: Wojna z plastikiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki