REKLAMA
PIT 2023

Youtuberzy przynieśli gospodarce Holandii 165 mln euro w 2020 roku

2022-04-24 12:00
publikacja
2022-04-24 12:00

Youtuberzy przynieśli gospodarce Niderlandów 165 mln euro w 2020 roku, wynika z badań zleconych przez Google'a. Jednocześnie dzięki nim powstało w Holandii prawie 8 tys. pełnoetatowych miejsc pracy.

Youtuberzy przynieśli gospodarce Holandii 165 mln euro w 2020 roku
Youtuberzy przynieśli gospodarce Holandii 165 mln euro w 2020 roku
fot. AlessandroBiascioli / / Shutterstock

Youtuberzy przynieśli gospodarce Niderlandów 165 mln euro w 2020 roku, wynika z badań firmy Oxford Economics zleconych przez Google'a. Jednocześnie dzięki nim powstało w Holandii 7,7 tys. pełnoetatowych miejsc pracy.

Oxford Economics (OE) wyjaśnia, iż powyższa kwota to konsekwencja pracy samych twórców publikujących materiały wideo na YouTubie, a nie wkład ekonomiczny samego serwisu.

Jak zauważa portal RTL Niews, który omówił wynik, jest to kwota porównywalna z wydatkami na holenderskie produkcje filmowe.

OE tłumaczy, że miejsca pracy powstają, ponieważ Youtuberzy wynajmują lub kupują usługi i produkty od osób trzecich, takie jak sprzęt dźwiękowy lub filmowy, a także usługi związane z produkcją i edycją wideo.

Jednocześnie twórcy materiałów na YouTubie zarabiają poza platformą. Autorzy raportu jako przykład podają kreatywnego przedsiębiorcę, który zarabia na promocji marki w YouTube oraz piekarza, który sprzedaje więcej ciastek dzięki samouczkom publikowanym na YouTubie.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
jas2
"Youtuberzy przynieśli gospodarce Holandii 165 mln euro w 2020 roku"

Gdybyśmy się tak wszyscy zmusili do ciągłego siedzenia na youtubie to to Polska stałaby się potęgą gospodarczą.
januszbizensu
Prawdziwa produkcja to tylko meczyk i 6-pak browarów a nie jakieś jutube, koledzy z dołu potwierdzą.
andregru
"Youtuberzy przynieśli gospodarce Niderlandów 165 mln euro" a czy to nie działa na zasadzie iż te 165mln zapłacili Ci którzy kupują te reklamowane produkty w cenę których producenci wliczają sobie wypłaty dla Youtuberów ?
jogi1104
Zobaczymy w tym roku potege nowoczesnej gospodarki Holandii jak im ruskie ceny gazu podniesli. Beda krecic filmiki ale jaka zielenina jest wysoko kaloryczna
prywaciasz
To jest własnie ta tzw "nowa ekonomia" gadające głowy. A POTEM BRAKUJE SAMOCHODÓW NA RYNKU BO NIE MA KTO ZAPROJEKTOWAĆ NOWYCH, ZAPROGRAMOWAC MASZYN, STWORZYC MIKROKONTROLER ITP. Za to kazdy ma wiele do powiedzenia na temat pomadki do ust, gier komputerowych i 20 ty raz przeprowadzic test słuchawek do uszu (nie zeby taki To jest własnie ta tzw "nowa ekonomia" gadające głowy. A POTEM BRAKUJE SAMOCHODÓW NA RYNKU BO NIE MA KTO ZAPROJEKTOWAĆ NOWYCH, ZAPROGRAMOWAC MASZYN, STWORZYC MIKROKONTROLER ITP. Za to kazdy ma wiele do powiedzenia na temat pomadki do ust, gier komputerowych i 20 ty raz przeprowadzic test słuchawek do uszu (nie zeby taki "tester" wiedzial w ogole jak słuchawki działają.) Bieda nas czeka bieda, bo ile moze byc gadających głów w internecie? ale to dopiero za 5-6 lat zrozumieją ze z ich gadania nic nie wynika. Wartosciowych youtuberów mozna by na palcach obu rąk zliczyc reszta kreci jakies ogłupiające filmiki

Więc tak nie dziwie się ze wybierają później jakies dochody minimalne, 500+ i bonusy "przywracające im godnosć" której nigdy nie mieli! Wszystko zeby tylko nie skonczyć na kasie w biedronce chocioaz w zasadzie mam wiecej szacunku do kasjerki w biedrze niz ich, no i wiecej taka kasjerka zarabia :).
prs
No tak, u ruskich tego nie ma więc zdziwienie piorunujące..

Jeszcze wam wytłukli - juz 22tys fizycznych..a mogli chociaż pędzić bimber..
prywaciasz odpowiada prs
Sorry, zapomnialem wolaku w jakim dobrobycie zyjesz, w którym trzeba ludziom 500 zł na dzieci dawać bo sami nie utrzymaja XD Jutuberze ;)
prs odpowiada prywaciasz
Robić ruska trolnie, to dopiero upadek..

Pozatym, stać nas wiec dajemy - na dzieci, by mialy jeszcze wiecej mozliwosci.

Co dostałeś od gazpjutina - kałacha?..


Pozatym "utrzymanie" w Polsce, a ruski czarny chleb w wersji "super-wypas", czyli z chinska cebula, to dwie inne bajki, malczik..
prywaciasz odpowiada prs
Dajemy na dzieci... hahaha chyba sie za dlugo naogladałeś pisowskiej telewizji wolaku i tych dwóch starych bździagw od rozadawania cudzej kasy Eli Witek i Marlenki Maląg!

Wy nie dajecie na dzieci, wy zabieracie na dzieci hahaha!

Chcialbyś wolaku na krótkim pasku placowaym prezesa sdługosci 5 stów jesc taki czarny chleb
Dajemy na dzieci... hahaha chyba sie za dlugo naogladałeś pisowskiej telewizji wolaku i tych dwóch starych bździagw od rozadawania cudzej kasy Eli Witek i Marlenki Maląg!

Wy nie dajecie na dzieci, wy zabieracie na dzieci hahaha!

Chcialbyś wolaku na krótkim pasku placowaym prezesa sdługosci 5 stów jesc taki czarny chleb jak ja nierobie.
prs odpowiada prywaciasz
Ścierwo coś piszczy..
Boli lol, ma boleć..

Jedyne co trolicho moze to udawać że cokolwiek "moze" czy "rozumie"..

Farmiarski ubek za dziesięć kopiejek hehehh

Powiązane: Holandia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki