REKLAMA

YouTube testuje oglądanie filmów offline na komputerach

Alan Bartman2021-09-24 09:35Redaktor
publikacja
2021-09-24 09:35
YouTube testuje oglądanie filmów offline na komputerach
YouTube testuje oglądanie filmów offline na komputerach
fot. Pixabay.com /

Google testuje nową funkcję dla usługi YouTube Premium, jak donoszą The Verge i TechCrunch. Chodzi o pobieranie materiałów z platformy i oglądanie ich offline na komputerach.

Brak dostępu do wysokiej jakości łącza internetowego lub długie podróże bez dostępu do WiFi nie powinny być już problemem dla użytkowników YouTube Premium, chcących obejrzeć film na większym ekranie. Google postanowił wprowadzić w fazę testów możliwość pobrania filmu z platformy i odtworzenia go w dowolnej chwili na komputerze.

Póki co funkcja ta dostępna jest na rynku amerykańskim. Z relacji użytkowników uczestniczących w testach wynika, że przycisk pobrania znajduje się w panelu obok miejsca na ocenę (łapek) oraz przycisku do udostępniania. Film nie zostanie pobrany bezpośrednio na dysk komputera, tylko do folderu w przeglądarce, a jego odtworzenie będzie możliwe w nowej karcie przeglądarki.

Funkcja ta nie jest niczym nowym dla użytkowników korzystających z YouTube Premium. Jest ona dostępna na urządzeniach mobilnych. Dla osób korzystających z komputerów konto premium popularnej platformy, kosztujące 23,99 zł miesięcznie, umożliwia jedynie oglądanie filmów bez reklam. Testy mają zakończyć się 19 października 2021 r., ale Google nie podało jeszcze daty, kiedy funkcja zostanie włączona dla wszystkich.

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
kenn
"Niezależny" serwis wideo, który jest zależny politycznie, gdyż jego decydenci regularnie stawiają na dywaniku u kolejnych prezydentów, i który w dodatku usuwa regularnie filmy niezgodne z "aktualnie politycznie poprawną narracją" - DZIĘKUJĘ, NIE BĘDĘ GO FINANSOWAĆ!
ameba1
Szok! Wtyczka VideoDownloadHelper zagrożona. Będzie kąkurencja :) A tak w ogóle to weźcie się ludzie przełączcie na przeglądarkę Brave (leci na tym samym silniku co chrome) i będziecie mieli reklamy z głowy. A poza reklamami wszystkie trackery i inny syf. Jak wchodzę na bankiera to zawsze mam 99+ zablokowanego szajsu.Szok! Wtyczka VideoDownloadHelper zagrożona. Będzie kąkurencja :) A tak w ogóle to weźcie się ludzie przełączcie na przeglądarkę Brave (leci na tym samym silniku co chrome) i będziecie mieli reklamy z głowy. A poza reklamami wszystkie trackery i inny syf. Jak wchodzę na bankiera to zawsze mam 99+ zablokowanego szajsu. W sumie jeden z wyższych wyników.
dzyszla
Czyli wracamy do korzeni, bo ta funkcja już była za czasów playera na flashu. Tylko reklamy się nie zgadzały ;)
ja3
youtube-dl open source już przetestowany ;-)
pp1234
" Film nie zostanie pobrany bezpośrednio na dysk komputera, tylko do folderu w przeglądarce"
Że co?
ameba1
Oznacza to, że folder znajduje się poza dyskiem. Czego nie rozumiesz? :)
samsza
Są strony poprzez które można pobrać zdecydowaną większość wideo z jakiejkolwiek innej strony.

W pozostałych przypadkach screen recorder... ot co!
niedorzeczny
Korzystałem z tej funkcji od dawna, ale żadnego "Premium" nie mam.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki