REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Chińska aplikacja zabiera więcej czasu niż YouTube

2021-09-08 09:55
publikacja
2021-09-08 09:55

YouTube został pokonany przez TikToka. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych więcej czasu spędzają na oglądaniu materiałów filmowych na chińskiej aplikacji mobilnej – podaje The Verge.

Chińska aplikacja zabiera więcej czasu niż YouTube
Chińska aplikacja zabiera więcej czasu niż YouTube
fot. Kaspars Grinvalds / / Shutterstock

Amerykanie postawili na TikToka? Użytkownicy z USA więcej czasu w czerwcu spędzili na oglądaniu filmików w aplikacji mobilnej stworzonej przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance niż na YouTube'ie – wynika z raportu App Annie, na który powołuje się portal The Verge.

Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych łącznie w ciągu miesiąca przez jedną dobę (24 godzin) oglądali materiały zamieszczone na TikToku. Natomiast na YouTube - 22 godziny i 40 minut. Różnica pomiędzy serwisami nie jest duża. Jednak trend utrzymuje się od trzech miesięcy. Z kolei po raz pierwszy chińska aplikacja wyprzedziła YouTube w sierpniu ubiegłego roku.

Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacji w Wielkiej Brytanii, gdzie użytkownicy korzystali z TikToka w czerwcu średnio przez 26 godzin w skali miesiąca oraz 16 godzin z serwisu YouTube. W Zjednoczonym Królestwie chińska aplikacja mobilna wyprzedziła YouTube w maju 2020 r. - od tamtej pory dysproporcja w oglądalności zaczęła rosnąć.

Zasadnicza różnica pomiędzy YouTubem a TikTokiem to czas trwania filmików. Chińska aplikacja stawia na krótsze materiały m.in. poradnikowe, makijażowe czy komediowe. W serwisie popularną są także występy taneczne, w których naśladowany jest oryginalny wykonawca utworu.

Dane przedstawione w raporcie App Annie dotyczą wyłącznie oglądalności na smartfonach z systemem Android.

DF

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ozz198
TikTok to największy syf jaki wymyślił współczesny człowiek, taki system dystrybucji filmikowej kupy do niezbyt myślących dzieciaków.
ajwaj_
OK reklama,
YouTube jak google szuka to co chca-pozwalaja znalezc
Czas prez. Trumpowi przejsc na twitery, pejsbuki itd. chinskie
Wychodzi, tam sie wolnosc przesiedlila
ajwaj_ odpowiada (usunięty)
wyuczyles ukrainiec
polski
forfun
gdyby ich odłączyć to by się pocieli bo by nie wiedzieli jak tańczyć i co ktoś komuś zrobił

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki