REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Yellen: Podwyżka stóp procentowych w grudniu jest możliwa, ostatecznie zdecydują dane makro

2015-11-04 17:55
publikacja
2015-11-04 17:55
Dodaj Bankier.pl w Google
Yellen: Podwyżka stóp procentowych w grudniu jest możliwa, ostatecznie zdecydują dane makro
Yellen: Podwyżka stóp procentowych w grudniu jest możliwa, ostatecznie zdecydują dane makro
fot. Italian Embassy / / Flickr

Decyzja w sprawie podniesienia stóp procentowych w USA w grudniu nie została jeszcze podjęta. O tym, czy Rezerwa Federalna ostatecznie podejmie decyzję o podwyżce, zadecydują dane makroekonomiczne, które napłyną do czasu posiedzenia - powiedziała w środę szefowa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Janet Yellen.

Fed zakłada, że gospodarka USA będzie się rozwijała w tempie wystarczająco silnym, aby możliwa była kontynuacja poprawy na rynku pracy, co z kolei powinno pobudzić inflację - powiedziała Yellen w trakcie wystąpienia przed komisją usług finansowych Kongresu.

Prezes Fed oświadczyła, że jeśli dane makroekonomiczne potwierdzą te oczekiwania, Fed będzie się zastanawiał nad podwyżką w grudniu, jednak - jak dodała - na razie nie została jeszcze podjęta żadna decyzja.

Przesłuchanie Janet Yellen w Kongresie USA poświęcone jest tematowi regulacji finansowych. Pytanie o politykę monetarną zostało jej zadane w trakcie serii pytań po zakończeniu jej sprawozdania. (PAP)

Wakacje na giełdzie

wst asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (8)

dodaj komentarz
zxc1974
Czyli niby wszystko zależy od danych ?...a nawet jak będą dobre to i tak dopiero będziemy się zastanawiać?...jednym słowem NIC NIE BĘDZIE ...przed wyborami?..
~paragon
dlaczego nie piszecie że zadłużenie usa wzrosło o ok 100 mid $ w kilka dni? http://www.usdebtclock.org/
~Dżejms
Ha ha ha ha.....będzie padało albo będzie słońce! Albo będzie zachmurzenie. Zachmurzenie zdecyduje. Jak chmury się rozejdą to słońce a jak nie to może będzie padło. Dziękuję- Yellen jestem.
~cash
Tzw inwestorzy dostaja od 5 lat 5 orgazmow dziennie wierzac w bajki o podwyzkach stop. Pytam gdzie sa podwyzki? Waluta wydrukowana w bln dusi inne waluty calego swiata bo- robi to za pomoca armii. Te rynki sa zalosne a raczej ludzie bo oni je tworza.
~Dżejms
Trzeba powrócić do złota. Bez jaj. Jaki problem odpowiednią ilość wszyć w banknot? 0,5 grama, 1 gram itd- technicznie niewykonalne? Nawet niech złoto w banknocie będzie nieco droższe no ze 3% od ceny spot czy ile tam trzeba na koszty produkcji.
~rer
Mocny dolar jest warunkiem utrzymania waluty dominującej.
~J23
To przedstawienie już nawet nie jest śmieszne tylko żałosne.
~wars
Ale dollar się umcnił co nie jest na rękę FEDowi i gospodarce USA.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki