REKLAMA

XTB podtrzymuje zamiar uruchomienia działalności operacyjnej w ZEA w tym półroczu

2021-04-26 12:38
publikacja
2021-04-26 12:38
XTB podtrzymuje zamiar uruchomienia działalności operacyjnej w ZEA w tym półroczu
XTB podtrzymuje zamiar uruchomienia działalności operacyjnej w ZEA w tym półroczu
fot. MATTHIAS SEIFERT / / FORUM

X-Trade Brokers podtrzymuje zamiar uruchomienia działalności operacyjnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pierwszym półroczu 2021 roku, ale prezes Omar Arnaout zaznacza, że większe efekty z wejścia na nowy rynek będą widoczne dopiero po pewnym czasie.

"Jesteśmy bardzo blisko uruchomienia działalności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Naszą intencją jest rozpoczęcie działalności operacyjnej na tym rynku jeszcze w pierwszym półroczu 2021 roku" - powiedział podczas poniedziałkowej telekonferencji prezes XTB Omar Arnaout.

"Trzeba jednak pamiętać, że gdy rozpoczyna się działalność w nowym kraju, to jest potrzebny okres 6-12 miesięczny, żeby zaistnieć na tym rynku. W Azji jesteśmy praktycznie nikim, więc zanim stworzymy jakiś brand w Azji, to na pewno trochę czasu minie" - dodał.

Przedstawiciele XTB poinformowali, że w przypadku zapowiadanego wcześniej wejścia na rynek Republiki Południowej Afryki sytuacja nie uległa zmianie.

"Nie jesteśmy w stanie podać przewidywanej daty rozpoczęcia działalności ze względu na złożone lokalne uwarunkowania formalno-prawne" - powiedział członek zarządu spółki Paweł Szejko.

Udział Polski w pierwszym kwartale 2021 roku w przychodach grupy XTB wyniósł 38 proc. Udział pozostałych krajów w strukturze geograficznej przychodów w żadnym przypadku nie przekraczał 15 proc. Drugim największym dla XTB rynkiem jest Hiszpania z udziałem wynoszącym 14 proc.

Zysk netto grupy X-Trade Brokers DM w pierwszym kwartale 2021 r. wyniósł 89,1 mln zł wobec 176 mln zł zysku rok wcześniej - wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych w piątek przez spółkę. Przychody spadły do 186,7 mln zł z 306,7 mln zł przed rokiem. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 99,8 mln zł. W I kwartale 2020 roku wynosił 234,1 mln zł.

Jak podano, grupa pozyskała rekordową liczbę nowych klientów, tj. 67.231, co oznacza wzrost o 75 proc. kdk.

Prezes Arnaout poinformował, że spółka nie zmienia swojego celu na 2021 rok zakładającego pozyskanie co najmniej 120 tys. nowych klientów, wskazując że w dużym stopniu jest to uzależnione od warunków rynkowych. Nie wyklucza jednak, że cel ten zostanie przekroczony. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki