Wyszukiwarka Google tylko dla lekarzy

Google pracuje nad stworzeniem urządzenia, które usprawni pracę lekarzy. Pomysł dotyczy wyszukiwarki, łączącej różne bazy danych i umożliwiającej szybkie przeszukiwanie danego obszaru.

Google stworzy wyszukiwarkę pacjentów?
Google stworzy wyszukiwarkę pacjentów? (fot. Dado Ruvic / FORUM)

David Feinberg, kierownik platformy Google Health, przedstawił pomysły, które planuje rozwinąć. Zespół Google Health chce stworzyć wyszukiwarkę, która przeszukuje bazy danych o pacjentach - przeczytamy na stronie Engadget. Narzędzie przeznaczone będzie dla lekarzy. Po wpisaniu w odpowiednie okienko np. liczby lat badanejosoby, medycy otrzymają informację o innych pacjentach w podobnym wieku. 

David Feinberg, przedstawiając pomysł, nie podał dokładnych informacji, jak miałaby wyglądać oraz funkcjonować taka przeglądarka. Nie było rwnież mowy o kwestii wyrażenia zgody przez pacjentów na umieszczenie danych w bazie. 

W tym roku Google przedstawił komputer kwantowy, który wykonuje skomplikowane obliczenia w ciągu 200 sekund, w Toronto powstaje tzw. inteligentne miasteczko projektowane przez jedną ze spółek córek marki. 

DF 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 luckow

Gogle w ogóle powinno zastąpić " lekarzy " , Bo zwykły człowiek nie ma szans na solidne leczenie.,chyba ,że sam znajdzie specjalistę ,ale to już za duże pieniądze .

! Odpowiedz
0 4 zan

No i co ta wyszukiwarka będzie znajdywała poza receptami na amerykańskie i izraelskie leki? Lekarz zostanie zredukowany do felczera, a pacjent do bydlęcia.

! Odpowiedz
1 7 infinum

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, który używał wyszukiwarki Google i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.

! Odpowiedz
2 15 mkx

o musztardzie było wspomnieć.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.