REKLAMA

Wystawa malarstwa Sandro Boticellego w Paryżu

2003-10-04 22:36
publikacja
2003-10-04 22:36
W Paryżu ogromnym powodzeniem cieszy się wystawa malarstwa Sandro Botticellego, którą okrzyknięto wydarzeniem artystycznym paryskiej jesieni. Na wystawie obok dzieł Botticellego są pokazywane także dzieła innych artystów renesansu, w tym Leonadro da Vinci.

W Pałacu Luksemburskim można podziwiać religijne obrazy, które Boticelli zaczął malować pod wpływem płomiennych kazań Savonaroli. Z Kaplicy Królewskiej w Grenadzie sprowadzono obraz "Chrystus w ogrodzie oliwnym" namalowany na zamówienie Izabeli Katolickiej, królowej Kastylii i Aragonii, patronki wypraw Kolumba.

Na wystawie obejrzeć można również słynny portret "Mężczyzna z medalionem". W Paryżu zabrakło jednak najbardziej znanego dzieła artysty - "Narodziny Wenus" znajdującego się w Galerii Uficci we Florencji. Muzeum Luksemburskiemu wypożyczono natomiast dwa inne obrazy, wśród nich "Świętego Augustyna".

W Paryżu można także zobaczyć rysunki Filippino Lippiego i Leonarda da Vinci, wystawa nosi bowiem tytuł "Boticelli - od Wawrzyńca Wspaniałego po Savonarolę".

Źródło:IAR
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki