Wyspy Kanaryskie: najwyższy stopień zagrożenia powodziowego

Na Wyspach Kanaryjskich ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. Nad archipelagiem najpierw przeszła trąba wodna, potem były intensywne ulewy. Setki piwnic i ulic zostały zalane.

Od czterech dni archipelag nawiedzają krótkie, ale bardzo intensywne deszcze. W ciągu godziny spada nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. Ponieważ wyspy są skaliste, woda nie ma gdzie wsiąkać i spływając z gór zamienia szosy w wartkie potoki. Wiele z nich jest nieprzejezdnych. W naniesionym mule i gałęziach uwięzły dziesiątki samochodów, a nawet autobusy.

Na ulicach Gran Canarii - największej z wysp, najbardziej poszkodowanej wskutek ulewnych opadów, poziom wody sięgnął półtora metra. Odwołano koncerty i mecze. W akcji ratunkowej bierze tam udział 800 osób. Administracja Wysp Kanaryjskich zwróciła się też o pomoc do wojska. Jeszcze dziś na archipelag ma dotrzeć dwustu żołnierzy. Zdaniem synoptyków, problemy z aurą potrwają do poniedziałku.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/em/ pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~Informator

Szanowna Informacyjna Agencjo Radiowa,proszę informować,a nie opowiadać głupoty.Największą wyspą w archipelagu jest Teneryfa,a nie Gran Canaria.

! Odpowiedz
1 2 ~Olek

Ewo Wysocka-Barcelono i Informacyjna Agencjo Radiowa,nie idźcie tą drogą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne