Kajak za darmo? O ile pozbierasz śmieci

Kajaki, łódki, rowery wodne to ostatnio modny środek transportu turystów, którzy chcą poznać miasta od strony przepływającej przez nią wody. Teraz na dodatek mogą nic nie zapłacić za wynajem, o ile pozbierają śmieci. 

(FORUM)

GreenKayak po raz pierwszy wypłynął na wodę w Danii. Wszystko zaczęło się w Kopenhadze dwa lata temu, kiedy założyciel firmy siedzieli w pizzerii i obserwowali śmieci unoszące się na powierzchni zatoki. Uznali to za skandal i założyli GreenKayak, wypożyczalnię, w której zamiast opłaty za kajak musisz zebrać w zamontowane na nim wiaderko "wodne" śmieci.  

W pierwszym roku turyści zebrali w ten sposób ponad 11 ton pływającego plastiku, sznurka i innych śmieci. Inne miasta podpatrzyły pomysł i teraz z takiej formy spędzania wolnego czasu można skorzystać w następujących lokalizacjach:

  • w Danii: Aalborg, Aarhus, Folkenmodet - Bornholm, Odense, Praeso
  • w Niemczech: Berlin, Hamburg
  • w Irlandii: Dublin
  • w Norwegii: Bergen

Wiosłować każdy może

GreenKayak są dwuosobowe. Po między siedzeniami znajduje się kosz na śmieci o wysokości mniej więcej 50 cm. 

Jak zapewniają pracownicy wypożyczalni, pojazdy są stabilne i bezpieczne, dlatego turyści nie potrzebują doświadczenia, by na nich pływać. Dodatkowo dostają kapoki i odpowiedni sprzęt do zbierania śmieci. 

aw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne