REKLAMA

Kajak za darmo? O ile pozbierasz śmieci

2019-06-14 12:40
publikacja
2019-06-14 12:40

Kajaki, łódki, rowery wodne to ostatnio modny środek transportu turystów, którzy chcą poznać miasta od strony przepływającej przez nią wody. Teraz na dodatek mogą nic nie zapłacić za wynajem, o ile pozbierają śmieci. 

/ FORUM

GreenKayak po raz pierwszy wypłynął na wodę w Danii. Wszystko zaczęło się w Kopenhadze dwa lata temu, kiedy założyciel firmy siedzieli w pizzerii i obserwowali śmieci unoszące się na powierzchni zatoki. Uznali to za skandal i założyli GreenKayak, wypożyczalnię, w której zamiast opłaty za kajak musisz zebrać w zamontowane na nim wiaderko "wodne" śmieci.  

W pierwszym roku turyści zebrali w ten sposób ponad 11 ton pływającego plastiku, sznurka i innych śmieci. Inne miasta podpatrzyły pomysł i teraz z takiej formy spędzania wolnego czasu można skorzystać w następujących lokalizacjach:

  • w Danii: Aalborg, Aarhus, Folkenmodet - Bornholm, Odense, Praeso
  • w Niemczech: Berlin, Hamburg
  • w Irlandii: Dublin
  • w Norwegii: Bergen

Wiosłować każdy może

GreenKayak są dwuosobowe. Po między siedzeniami znajduje się kosz na śmieci o wysokości mniej więcej 50 cm. 

Jak zapewniają pracownicy wypożyczalni, pojazdy są stabilne i bezpieczne, dlatego turyści nie potrzebują doświadczenia, by na nich pływać. Dodatkowo dostają kapoki i odpowiedni sprzęt do zbierania śmieci. 

aw

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki